Elon Musk’ın Bu Paylaşımı, Dogecoin Fiyatını Harekete Geçirdi

Elon Musk, yakın tarihli bir Twitter paylaşımında Space X’in “gerçek aya gerçek bir Dogecoin koyacağını” söyledi. Tweet elbette Tesla CEO’sunun bilinen ilgi alanlarından ikisini -uzay ve Dogecoin- bir araya getiriyor ve ifade çok açıklayıcı olmasa da ‘duyurusu’ şimdiden gerçek dünyada bir etki yarattı.

Musk tweet’i atar atmaz Dogecoin’in fiyatı yükseldi ve gün içinde şaşırtıcı bir şekilde %18 değer kazandı. Bu markaya uygun 1 Nisan şakası olsun ya da olmasın, Musk’ın sosyal medya faaliyetleri oldukça etkileyici sonuçlara yol açıyor. Söz konusu paylaşımdaki “Aya doğru” ifadesi, hisse senedi fiyatlarının yükselmesini bekleyen trader’lar tarafından yaygın olarak kullanılmaktadır. Ancak Musk’ın paylaşım yaparken neyi kast ettiği bilinmiyor.

Dogecoin, 2013 yılında bir şaka token’ı olarak piyasaya sürüldü ve – ciddi bir kripto para birimi olarak tasarlanmasa da – değeri o zamandan beri Reddit, Musk, Snoop Dogg gibi figürlerin desteğiyle artış yaşadı. Geçen aylarda Musk tarafından “Tek kelime: DOGE” şeklinde paylaşılan basit bir tweet’in Dogecoin’i sadece bir günde %20.5’e kadar yükselttiği bilinen bir gerçek.

Kaynak : UNILAD


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.