Elon Musk’ın Bitcoin Madencilik Konseyi’nde Herhangi Bir Rolü Yok

0

Tesla CEO’su ve kripto para savunucusu Elon Musk, kurulmasına yardım ettiği Bitcoin Madencilik Konseyi ile artık ilgilenmiyor gibi görünüyor. Tesla Inc. Bitcoin Madencilik Konseyi’nin kurucu üyeleri arasında bulunmuyor.

Kuzey Amerika’nın önde gelen madencilik gruplarından ve yazılım firması MicroStrategy gibi diğer kripto destekçilerinden oluşan Bitcoin Madencilik Konseyi, 10 Haziran’da yeni yayınlanan web sitesinde Musk’ın konseyde “hiçbir gerçek rolü” olmadığını belirtti.

BMC’ye göre, Musk’ın katılımının kapsamı, bir grup şirketle Bitcoin madenciliğini tartışmak için yapılan “bir eğitim çağrısına katılmak” ile sınırlıydı.

Organizasyon, Musk’ın Bitcoin’in çevresel etkisine karşı yaptığı ve kripto para biriminin fiyatının önemli ölçüde düşmesine neden olan yorumlara yanıt olarak kuruldu. Elon Musk’ın Bitcoin’in hakkındaki yorumları, kripto para biriminin fiyatının önemli ölçüde düşmesine neden olmuştu.

Bu yorumları kripto para biriminde diğer birkaç büyük düşüş izledi ve Bitcoin’i nisan ayındaki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64.829 dolardan yüzde 43 düşüşle yazım sırasındaki 37.000 dolar civarına geriletti.

BMC web sitesine göre, MicroStrategy CEO’su Michael Saylor; Madencilerin şeffaflığı teşvik edebilecekleri, en iyi uygulamaları tartışabilecekleri ve halkı bitcoin ve bitcoin madenciliğinin faydaları konusunda eğitebilecekleri açık bir platform oluşturacak olan” konseyin kurulmasından sorumluydu.

Konseyin diğer kurucu üyeleri; Argo Blockchain, Blockcap, Core Scientific, Hive, Hut 8, Marathon Digital Holdings, Riot ve Galaxy Digital dahil olmak üzere kripto madencileri ve kripto odaklı fon yöneticilerinin bir karışımını içeriyor. Tesla, web sitesinde kurucu üye olarak listelenmedi.

İlk raporların BMC’nin ana akım yatırımcıların artan çevresel, sosyal ve yönetişim endişelerine yanıt olarak bitcoin madenciliğinin karbon ayak izini azaltmayı hedeflediğini belirtmesine rağmen konsey Bitcoin’in enerji kullanımının bir hata değil bir özellik olduğuna inandıklarını belirtti.

Grup, “BMC’nin herhangi bir yetkiye sahip olması veya kimseye ne yapacağını söylemesi amaçlanmamıştır – hepimiz merkezi olmayan bir ekonomiye katkıda bulunmaya ve geliştirmeye çalışıyoruz” açıklamasında bulundu ve ekledi:

“BMC’nin birincil hedefi, her şeyden önce en iyi uygulamaları paylaşmak ve halkı yaptığımız iş hakkında bilgilendirmektir.”

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın