Şubat 5, 2020

Elon Musk’dan Kripto Para Yatırımcılarına Uyarı!

Kripto dolandırıcılığı maalesef Twitter’da yaygın bir fenomen haline geldi. Elon Musk’da hızla yayılan bu sorun ile ilgili konuştu.

Dolandırıcılar, Twitter gibi sosyal medya platformlarını kullanarak, insanları kandırmaya çalışıyorlar. Burada kullandıkları yöntem ise ünlü isimleri taklit ederek yüksek kar oranı ya da bedava Bitcoin vaadiyle kandırmak.

Tesla CEO’su Elon Musk ise bu dolandırıcılar ile ilgili konuştu ve bu durumun “hiç hoş olmadığını” belirtti. Musk, artık bu tarz olayların, apayrı bir boyuta ulaştığını da ekledi. Bu tarz dolandırıcıları görenler takipçilerine “Bunları görür görmez ihbarda bulunun. Twitter’daki troller/botlar insanları doğrudan dolandırdıkları için büyük bir problem haline geldiler. Sistemi bu botların varlığından haberdar etmek bile büyük bir adım olur.” uyarısında bulundu.

Ardından John McAfee’de, Elon Musk’ın Twitter’daki kimliğe bürünme ve kripto para dolandırıcılığı endişeleriyle ilgili düşüncelerini paylaştı. John McAffee, Twitter CEO’su Jack’in bu tarz olayların olmasına izin verdiğini belirsiz bir şekilde öne sürdü.

Kripto dolandırıcılığı, özellikle ana akım medyayı da içine aldığı için tüm endüstri üzerinde kötü bir imaj çiziyor. Bu da maalesef potansiyel yatırımcıları uzaklaştırıyor ve sağlıksız bir pazar oluşmasına neden oluyor.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?