Elon Musk Yatırımcıları Uyardı: Bu Meme Coin’den Uzak Durun


Twitter ve Tesla CEO’su Elon Musk, Dogecoin ‘e olan ilgisini defalarca gösterdi. Musk’ın desteklerinin ardından OG meme coin’in güvenilirliği arttı. Peki Musk hâlâ DOGE’un kârlı ve güvenli bir seçenek olduğunu düşünüyor mu? Wall Street Journal ile yakın zamanda yaptığı bir röportajda Musk, kripto endüstrisi ve Dogecoin hakkında yorum yaptı.

“Kimseye kripto almasını ya da Dogecoin üzerine tahminler yapmasını tavsiye etmiyorum.”

Musk’ın bu tür bir açıklamayı ilk kez yapmadığını vurgulamak gerekir. 2022’nin korkunç ayı piyasası sırasında, “insanların kriptoya yatırım yapması gerektiğini asla söylemediğini” teyit etti. Ayrıca şunları da dile getirdi,

“Tesla, SpaceX ve benim durumumda, hepimiz bir miktar Bitcoin satın aldık. Ancak bu toplam nakit varlıklarımızın küçük bir yüzdesi.”

Yukarıdaki açıklama Musk’a karşı açılan 258 milyar dolarlık dava ışığında yapıldı. Musk Dogecoin’in fiyatını şişirmekle suçlanıyordu. Kısa bir süre önce Musk’ın bir ABD yargıcını davayı düşürmeye çağırdığı görüldü. Geçtiğimiz birkaç ay boyunca Musk, Dogecoin topluluğuyla aktif olarak etkileşim halindeydi. Bununla birlikte, etkileşimlerine rağmen, meme coin ile şimdiye kadar önemli bir işbirliği veya ortaklığın gerçekleşmediğini belirtmek gerekir.

Dogecoin Hala Musk’ın Favori Kriptosu Mu?

Yaklaşık bir yıl önce Musk, Dogecoin’e verdiği desteğin arkasındaki nedeni vurgulayarak, mali açıdan varlıklı olmayan birçok kişinin Dogecoin’e yatırım yapması ve onu desteklemesi için cesaretlendirdiklerini belirtti. Sonuç olarak, eylemlerinin yalnızca bu bireyler tarafından ifade edilen duygulara bir yanıt olduğunu açıkladı.

Son röportajında, meme coinin favorisi olmaya devam ettiğini doğruladı.

Musk’ın son yorumlarına rağmen, DOGE düşmeye devam ediyor. Meme coin son 24 saat içinde %2,84 oranında düştü. Haber yazıldığı sırada kripto varlık 0,07146 dolardan işlem görüyor. Ek olarak, DOGE’nin mevcut fiyatında, sahiplerinin yaklaşık% 50’si kazanç sağlıyor. Meme coin’in sahiplerinin %46,66’sı zararda.

Kaynak : Watcher.guru

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?