Elon Musk Tesla’nın Bitcoin Varlıkları Hakkında Konuştu!

0

Tesla CEO’su Elon Musk kısa bir süre attığı bir tweet’te önce e-araba üreticisinin bilançosunda yaklaşık 1.47 milyar dolara yakın bir miktarda Bitcoin olduğunu belirtti.

“O kadar çok Bitcoin’imiz yok, ama buna yakın.”

Tesla, 8 Şubat’ta yayınlanan 10-K raporunda 1.5 milyar dolarlık Bitcoin yatırımını açıklamıştı.

S&P 500 şirketi tarafından yapılan devasa satın alma, en büyük kripto para biriminin fiyatının bir aydan biraz fazla bir sürede yaklaşık yüzde 57 oranında artmasına yardımcı oldu.

Şirket, Mart ayında masadan bir miktar satış gerçekleştirdi ve Nisan ayında kripto para biriminin likiditesini test etmek için gerçekleşen bir hareketle 101 milyon dolarlık kâr elde etti. Tesla, pozisyonlarını azaltarak ilk çeyrek kazançlarını önemli ölçüde artırmayı başardı.

Bununla birlikte Tesla, gerçekleşen büyük fiyat düşüşü nedeniyle, ikinci çeyrekte Bitcoin ile ilgili 23 milyon dolarlık bir değer düşüklüğü zararı kaydetmek zorunda kaldı.

Şirket, son satın alımın ardından kripto para birimi varlıklarını artırmadı.

Musk, Bitcoin Destekçisi Olmaya Devam Ediyor

“B Word” konferansında Musk, SpaceX’in de Bitcoin satın aldığını da ortaya koydu. Roket şirketi özel bir şirket olduğu için ne kadara sahip olduğu belli değil.

Milyarder kişisel olarak Bitcoin’in yanı sıra Ethereum ve şaka kripto para birimi Dogecoin’e de yatırım yaptığını açıkladı. Musk’ın kripto para birimi portföyünün büyüklüğü konusunda ağzı sıkı, ancak Tesla CEO’su yatırımları arasında Bitcoin’in aslan payına sahip olduğunu belirtti.

Tesla, CO2 ayak izi nedeniyle kripto para birimini kabul etmeyi bıraktıktan sonra Bitcoin hakkında fiyatı aşağı çekecek birkaç olumsuz açıklama yapmasına rağmen Musk, konferans sırasında hala bir destekçisi olduğunu açıkça belirtti.

Ayrıca milyarder Tesla’nın “büyük olasılıkla” Bitcoin ödemelerine bir şans daha vereceğini de doğruladı.

 

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın