Şubat 9, 2024

Elon Musk Söyledikleriyle Yine Gündeme Oturdu: Kripto Topluluğunda Heyecan Dorukta!

Teknoloji devi Elon Musk, beklenmedik bir duyuru yapmak üzere X sosyal medya platformuna yöneldi. Bu duyuru, kripto Twitter ve diğer platformlardaki topluluk üyeleri arasında şaşkınlık ve heyecanla karşılandı.

Musk, birkaç ay içinde telefon numarasını kullanmayı bırakarak, kısa mesajlar ve sesli/görüntülü aramalar için sadece X uygulamasını kullanmayı planladığını duyurdu. Bu özellikler henüz hayata geçirilmemiş olsa da, geçen yıl X şirketi CEO’su, geliştirme ekibinin bu konuda çalıştığını açıklamıştı.

Birçok kripto para hayranı ve X platformunun düzenli kullanıcıları bu habere yanıt verdi. Bazıları heyecanlı görünürken, diğerleri ise endişeliydi. Tanınmış kripto YouTuber Lark Davis, “konuyu yakından takip edeceğini” belirtti. Büyük bir XRP hayranı olan @XRPcryptowolf ise Musk’ın XRP’yi platforma bir ödeme yöntemi olarak ekleyip eklemeyeceğini sordu.

Diğerleri ise tüm kullanıcı telefon numaralarının X hesaplarından zorunlu olarak kaldırılıp kaldırılmayacağını sorgulamaya başladı.

Musk’ın Kararının Olası Sonuçları

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Musk’ın bu hamlesi, X platformuna daha fazla kullanıcı çekebilirken, aynı zamanda teknolojinin dünyadaki artan etkisi ve bireylerin yaşamları üzerindeki hakimiyeti konusunda endişeli olanları da potansiyel olarak uzaklaştırabilir. Bazıları, gerçekten de Musk’ın öncülüğünde cep telefonlarını yalnızca telefon görüşmeleri için değil, X’in baş uygulaması olarak kullanmaya başlayabilir. Bu eğilim devam ederse, cep telefonu sağlayıcıları gelecekte büyük mali kayıplarla karşılaşabilirler. Ancak, ne olursa olsun, birçok kripto meraklısı için heyecanla beklenen dijital geleceğe doğru büyük bir adım gibi görünüyor.

Bu haftanın başlarında Musk, ana akım medyada geçmiş yıllarda şirketlerinden birinin çöküşünü öngören çok sayıda makale hakkında yorum yaptı. Milyarder, her böyle bir başlık gördüğünde bir dolar alsaydı, para toplamak zorunda kalmayacağını belirtti. VanEck ve Tether için dijital para danışmanı olan Gurbacs, bunu 400’den fazla kez öldüğü ilan edilen Bitcoin‘e benzeterek değerlendirdi.

Güncel piyasa hareketlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak : u.today
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?