Şubat 13, 2022

Elon Musk McDonald’s Söylentilerini Alevlendirdi, Dogecoin Fiyatı Hareketlendi

Dogecoin destekçilerini sevindiren Tesla CEO’su Elon Musk, fast-food devinin resmi hesabına yanıt vererek McDonald’s’ın DOGE kabul edeceği yönündeki söylentileri alevlendirdi.


Milyarderin yanıtı, McDonald’s’ın 13 Şubat’ta yapılması planlanan bir duyuruyla ilgili paylaşım yapmasından kısa bir süre sonra geldi. Musk tweet’e yalnızca bir emoji ile yanıt vermiş olsa da, yanıtı yüksek oranda etkileşim aldı.

Kripto trader’ı olan Cantering Clark ise, McDonald’s ve Musk arasında geçen son etkileşimleri Dogecoin için potansiyel bir yükseliş katalizörü olarak değerlendirdi ve popüler meme coin için long pozisyon açtığını iddia etti.

Trader kesinlikle yalnız değildi. Dogecoin, Bitcoin fiyat açısından zor bir dönemden geçmeye devam ederken, diğer büyük kripto para birimlerinden daha iyi performans göstererek neredeyse %9 arttı. Rakibi Shiba Inu da son 24 saatte %5’ten fazla yükseldi.

Daha öncesinde Elon Musk, efsanevi fast-food devi Dogecoin kripto para birimini kabul ederse bir McDonald’s Happy Meal yiyeceğini söylemişti. Kriptoyla ilgili esprili paylaşımlar için bir ilham kaynağı olan McDonald’s, Tesla’nın karşılığında gerçekte olmayan bir kripto para birimi Grimacecoin’i kabul etmesini söyledi. Yanıt, yanlışlıkla Binance Smart Chain’de başka bir meme coin’in oluşturulmasına yol açtı.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : U Today


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.