Mart 11, 2023

Elon Musk Kripto Piyasasının Tartışmalı Şirketini Alabilir!

Federal Mevduat Sigorta Kurumu’na (FDIC) göre geçen yılın sonunda 209 milyar dolar toplam varlığa sahip olan Silicon Valley Bank bu haftanın başlarında bir banka koşusu olayı yaşadı. Twitter’ın CEO’su Elon Musk, Cuma günü ‘batan’ bankayı almak için kapıları kapatmadı.

Musk, Twitter’ın dijital bankacılık hizmetleri sunmak üzere batan bankayı satın alması önerisine cevaben bugün attığı bir tweet’te “Bu fikre açığım” yorumu yaptı.

Elon Musk’ın Twitter vizyonunun her zaman ödemelerle bağlantılı olduğunu belirtmek önemli. Bu ayın başlarında Morgan Stanley’nin Teknoloji, Medya ve Telekom Konferansında konuşan Musk, Twitter’ın “dünyanın en büyük finans kurumu” olma potansiyeline sahip olduğunu iddia etti.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Ripple Baş Teknoloji Sorumlusu David Schwartz’ın bir aydan kısa bir süre önce attığı bir tweet’te vurguladığı üzere SVB, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en iyi 20. Banka olarak sıralandı. Ayrıca, adından da anlaşılacağı üzere, Silikon Vadisi’nde yerleşik Amerikan teknoloji sektörüne kredi veren en büyük kuruluşlardan biriydi.

CNN’de yer alan bir habere göre FDIC, tüm sigortalı mevduat sahiplerinin Pazartesi gününe kadar varlıklarına erişebileceğini, sigortasız müşterilere ise hafta içinde ileri bir temettü ödeyeceğini söyledi.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : The Crypto Basic
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?