Elon Musk Kripto Piyasasını Kendi Çıkarları İçin Manipüle Mi Ediyor?

0

Finansal hizmet şirket Sygnia’nın CEO’su ve kurucu ortağı milyarder Magda Wierzycka, Elon Musk’ın Bitcoin pazarını kendi yararına manipüle ettiğine inanıyor. Ayrıca, Tesla CEO’sunun Bitcoin’e yaptığını halka açık bir şirkete yapıp fiyatını manipüle ederse, ABD menkul kıymetler düzenleyicisinin ciddi yaptırımlar uygulayacağını düşünüyor. Detaylar haberimizde.

The Money Show’a katılan Magda Wierzycka, Musk’ın Twitter’da Bitcoin’e yönelik eylemlerinin, BTC değil de borsada işlem gören bir şirket karşı olsaydı, kendisini bir SEC soruşturmasına ve ciddi yaptırımlara maruz bırakacağını belirtti. Tesla’nın önce Bitcoin’e 1.5 milyar dolar ayırdığını, ardından e-araba ödemeleri için kabul ettiğini hatırlattı. Bu gelişmeler bilindiği üzere fiyatların yükselmesine neden oldu. Bu şekilde Musk, Tesla’nın son birkaç yılda araba satmaktan daha fazla para kazanmasını sağladı. Ardından, Tesla’nın çevresel nedenlerle Bitcoin’i ödeme aracı olarak kabul etmeyi bıraktığını söylerek “dükkanı kapattı”.

Bilmeyenler için, 2018’de Musk, Tesla’nın hisse fiyatı hakkında yanıltıcı tweet’leri nedeniyle ABD SEC tarafından dava edildi. Bu yılın başlarında, Dogecoin hakkındaki tweet’leri nedeniyle yine SEC tarafından soruşturulacağı söylentileri vardı.

Wierzycka, tüm bunların hızlı bir şekilde kâr etme planının parçası olduğunu düşünüyor. Ayrıca Musk’ın sosyal medya platformlarındaki fan kitlesini zekice kullandığını vurguladı. Wierzyck’e göre, “Bitcoin ve volatilitesinde gördüğümüz şey, çok güçlü ve etkili bir kişi tarafından manipülasyondur.”

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın