Elon Musk Etkili Bitcoin (BTC) Yükselişi Durdu! Sırada Ne Var?

Dün Bitcoin tarihindeki en ilginç günlerden biriydi.  Dünyanın en zengin insanı Elon Musk, Twitter biyografisini “Bitcoin” olarak değiştirdi ve Bitcoin roketini ateşleyerek fiyatı, 38.633 dolar’a (%20) gönderdi. Bitcoin fiyatı önceki günlerde 29.300 ila 30.000 dolar arasındaki kritik bölgeyi test ettikten sonra, Musk neredeyse tek başına trendin tersine çevrilmesini sağladı.

Ancak Bitcoin yatırımcıları arasındaki sevinç çok uzun sürmedi. Yükselişi 32.800 dolar’a kadar keskin bir düzeltme izledi.

Makro analist Alex Kruger’ın belirttiği gibi, ani düşüş trendi Binance ve Coinbase gibi borsalar tarafından da tetiklenmiş olabilir. Musk’ın Twitter biyografisini değiştirmesinin ardından dünyanın en popüler iki borsasıda da çok sayıda kullanıcı girişi olduğunu bildirdi. Bu, kesintilere ve ticaretin durmasına neden oldu. Fiyat düştü.

Yine de Coin Corner CEO’su Danny Scott, geçen haftanın Bitcoin için mükemmel geçtiğini belirtti. Elon Musk haberlerine ek olarak, Rothschild Investments Grayscale hissesini artırdı. Marathon Group, 150 milyon dolar değerinde Bitcoin satın aldı. Dahası, Harvard ve Yale gibi ABD’nin seçkin üniversitelerinin 2019’dan beri Bitcoin satın aldığı ve halka açık bir Çinli şirketin 26.000 ASIC satın aldığı kamuoyuna açıklandı. Son olarak, 150 milyar dolarlık hedge fonu Bridgewater Associates’in kurucusu Ray Dalio, Bitcoin’i “süper bir icat” olarak nitelendirdi.

Analistler, Elon Musk yükselişine rağmen Bitcoin’in kritik seviyelerde işlem yapmaya devam ettiği konusunda hemfikir. Teknik analist “Credible Crypto”, Twitter üzerinden yükselişten sonraki “keskin reddin” kendisini temkinli hale getirdiğini belirtti. Aşağıdaki tabloyu paylaştı ve yatırımcıların 34.000 dolar ile 32.000 dolar arasındaki alana göz kulak olması gerektiğini belirtti:

“Şu anda benim için önemli olan tek seviye YEŞİL’dir. Bu seviyeyi kaybedersek, muhtemelen daha düşük seviyelerden birini daha düşük seviye olarak işaretleyeceğiz.”

Trader Michaël van de Poppe, son analizinde Bitcoin’in geleneksel olarak geçtiği döngülerden bahsetti. Buna göre, yılın ilk iki ayı, vergi mevsimi nedeniyle Bitcoin için geleneksel olarak daha zayıf aylardır:

“Bitcoin ve kriptonun her zamankinden daha fazla yükselişe sahip olmasına rağmen, döngüler kendilerini tekrar ediyor. Ocak, majörler ve Bitcoin için çok büyüktü, ancak Şubat düzenli olarak düzeltici bir aydır. Mart ayından itibaren büyük altcoin sezonundan önce son bir yukarı itme başlar.”

Ayrıca haftalık on-chain analizinde IntoTheBlock, Fiyat Çevresinde Para Giriş/Çıkış (IOMAP) göstergesini değerlendirdi. “Bugüne kadar 1.3 milyondan fazla adresin 508.000 BTC satın aldığı” 32.400 ila 35.700 dolar arasında yüksek bir destek olduğuna işaret etti. Ek olarak, şirket şunları analiz etti:

“Bu aralık bozulursa, dikkat edilmesi gereken bir sonraki seviye, daha önce 563 bin BTC’nin satın alındığı 31.2 bin ila 32.39 bin dolar arasındadır. Genel olarak bu, Bitcoin’in 31.000 dolar’ın üzerinde kalabilmesi için tutulması gereken iki güçlü destek seviyesinin altını çiziyor.”

Öte yandan, yatırımcılar Bitcoin’in bir sonraki önemli direnç alanının 38.300 dolar olmasını beklemeli. Analist firma, bu seviye kırılırsa, “Bitcoin’in 40.100 dolar’a kadar net bir yolu var” ifadelerini kullandı.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.