Elon Musk DOGE’dan Vazgeçip Kendi Kripto Para Biriminini Mi Çıkarıyor?

Kripto para piyasası aylardır Tesla CEO’su Elon Musk’ın tweet’lerinin etrafında şekilleniyor. Örneğin geçtiğimiz günlerde Musk, para birimine yönelik, çevresel olarak sürdürülemez olduğu eleştirisinde bulundu. Bu açıklamasından sonra, Bitcoin büyük bir darbe aldı.

Şimdi de Elon Musk, Dogecoin’in ölçeklenebilirliğini önemli ölçüde artırmak istiyor, böylece DOGE, Bitcoin’i geride bırakabilir. Musk Cuma günü “sistem işlem verimliliğini artırmak” için Dogecoin geliştirme üzerinde çalıştığını söylemişti. Ancak, daha iyi hıza mı, enerji kullanımına mı yoksa kullanılabilirliğine ve daha fazlasına mı atıfta bulunduğu net değildi.

Tesla CEO’su Elon Musk, Dogecoin’i Bitcoin ile karşılaştıran bir tweet’e verdiği yanıtta, bazı büyük değişiklikler uygulanırsa, şaka kripto para biriminin Bitcoin’e karşı açık arayla galip geleceğini belirtti.

Kaynak: Twitter / @elonmusk

Musk’ın pazar günü attığı tweet’e göre, Dogecoin’in Bitcoin ile karşılaştırıldığında galip gelmesi için; “Doge’un, blok süresini 10 kat hızlandırması, blok boyutunu 10 kat arttırması ve işlem ücretlerini 100 kat düşürmesi” gerekiyor.

Bununla birlikte, şaka coin zaten Bitcoin’den daha hızlı işlem sürelerine sahip olacak şekilde modellenmiştir. Madenciler 10 dakika yerine her dakika yeni bloklar üretmektedir, ancak görünüşe göre bu milyarder için yeterli değil.

Musk’ın Dogecoin’in işlem ücretlerinin şu anda bulundukları yerden 100 kat düşmesini istemesi de kripto para birimini ticaret için daha çekici hale getirecek bir gelişme.

Musk’a göre kendisi; “Dogefather” ve “Dogecoin de insanların kripto parası”. Aynı zamanda çevreye Bitcoin’den daha merhametli ve yüksek arzı nedeniyle de amiral gemisi kripto paradan daha ekonomiktir. Ancak bu özellikler DOGE’u Musk’ın sonsuza dek bağlı kalmak isteyeceği mükemmel bir kripto para mı yapıyor? Muhtemelen hayır ve belki de kendisinden başka kimse Musk için hangi kripto paranın DOGE’dan daha iyi olacağını bilemeyecek. Dogecoin ile işler yolunda gitmezse belki de Musk, yoluna devam edip yeni bir kripto parayı piyasaya sürebilir.

Elon Coin?

Ayrı bir tweet’te Musk, kendi coin’ini sıfırdan yaratmanın “baş ağrısı” olacağından bahsetti. Ancak Tesla CEO’su, sadece Doge’un beklentilerini karşılayamaması halinde bu fikre açık olacağını da belirtti.

Daha önce tarafımızdan bildirildiği üzere; Musk, en sevdiği parayı daha verimli hale getirmek için Dogecoin geliştiricileriyle birlikte çalıştığını açıklamıştı. Bu açıklamanın ardından para birimi 0.43 dolardan 0.50 doların üzerine sıçradı.

Bir twitter konuşması sırasında takipçisi, Tesla CEO’sunun neden tüm gereksinimlerini karşılayan kendi kripto para birimini yaratmadığını sordu:

“Neden teknik olarak istediğiniz her şeyi yapan, çok daha fazla geliştirme desteğine sahip olan ve en azından başlangıçta yüksek bir sahiplik konsantrasyonuna sahip olmayan sıfırdan bir kripto yapmıyorsunuz?” 

Musk ise bu soruya şu şekilde cevap verdi: “Ancak Doge bunu başaramazsa. Başka bir tane oluşturmak tam bir baş ağrısı.”

Bu, Musk’ın şu anda tüm umutlarını, iki mühendis arasında başlangıçta bir şaka olarak yaratılan para birimine bağladığı anlamına geliyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.