Elon Musk, Dogecoin’i (DOGE) Kontrol Etmediğini Açıkladı

Tesla CEO’su Elon Musk, Dogecoin’in (DOGE) sıkı bir destekçisi. DOGE fiyatının da çoğunlukla Elon Musk’ın açıklamalarıyla değişti biliniyor. Bu sebeple yatırımcılar Elon Musk’ın Dogecoin ve hatta daha geniş kripto endüstrisi üzerindeki kontrolüyle ilgili artan bir takım endişelere sahip. Musk ise, projeyi gerçekten kontrol etmediğini açıklığa kavuşturmak için bir açıklama yaptı.

Önde gelen bir kripto topluluğu üyesi, Dogecoin’i aktif olarak tanıtarak ve geliştirmesine destek vererek Dogecoin’e kendi şirketi gibi davrandığı için Musk’a övgüde bulundu. Bunun üzerine, girişimci harekete geçme yeteneğinin “sınırlı” olduğunu söyledi:

“Dogecoin’in resmi bir organizasyonu olmadığını ve kimsenin bana rapor vermediğini lütfen unutmayın, bu yüzden harekete geçme kabiliyetim sınırlıdır.”

İlk başlarda Musk’ın, şaka token’ı Dogecoin hakkında da sadece esprili paylaşımlar yaptığı düşünülüyordu. Fakat sonrasında DOGE’un favori kripto para birimi olduğunu söyledi ve biranda Dogecoin topluluğunun lideri haline geldi. Kendini “Doge’un babası” ilan eden Tesla patronu, şimdi token’ın ölçeklenebilirliğini artırarak onu dünyanın para birimi haline getirmeye çalışıyor.

Kaynak : U Today


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.