Elon Musk Cardano, Ethereum, IOTA Gibi Kripto Paralarla Neden İlgilenmediğini Açıkladı

Tesla, çevresel sebeplerden dolayı Bitcoin ödemelerini kaldırmasından bu yana, sürdürülebilir ve ölçeklenebilir kripto para birimi projeleri Elon Musk’ın ilgisini çekmeye çalışıyor. Ancak bu çabalar sonuç vermeyecek gibi görünüyor.

Tesla CEO’su son Twitter paylaşımında Ethereum, Cardano, IOTA ve Polkadot gibi kripto para birimleri yerine Doge’yi seçme sebebi sorulduğunda ilginç bir yanıt verdi. Musk söz konusu kripto paralarla ilgilenmediğini çünkü “meme”leri (esprili internet paylaşımları) ve köpekleri olmadığını iddia etti.

Bunun yanında Musk, kripto para birimi Dogecoin’in gelişimini desteklemek için harekete geçti ve yakın zamanda takipçilerinden fikirlerini göndermelerini istedi.

Dogecoin diğer bazı projelere kıyasla ekip, güncelleme gibi birçok özellik açısından geride olsa da, kripto para birimi Musk sayesinde fiyat ve popülerlik açısından büyük ilerleme kaydetti. Görünüşe göre diğer kripto projeleri Musk’ın ilgisini çekmek için, çevresel özelliklerini tanıtmak yerine meme oyunlarını hızlandırmak zorunda kalabilirler.

Kaynak : U Today


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.