Aralık 29, 2021

Elon Musk: Bu Kripto, Diğer Varlıkların Hepsinden Daha Üstün!

Tesla CEO’su Elon Musk, DOGE’un temel konusunda şimdiye kadar karşılaştığı diğer kripto para birimlerinin hepsinden daha üstün olduğuna inanıyor.

Lex Fridman’ın ev sahipliğini yaptığı yakın zamanlı bir podcast’te milyarder Elon Musk, Dogecoin kripto para biriminin şimdiye kadar gördüğü her şeyden temelde üstün olduğunu belirtti.

“Bitcoin 2021’de Gülünç Derecede Yavaş.”

Konuşmanın bir bölümünde Musk, Bitcoin ve Doge’u karşılaştırarak, kendi seçiminin Dogecoin olduğunu belirtti. CEO, Fridman’a; dünyanın amiral gemisi kriptosuna kıyasla Dogecoin’in daha yüksek bir işlem hacmine ve BTC’den çok daha düşük işlem ücretine sahip olduğunu hatırlattı.

Çok yüksek işlem maliyeti nedeniyle “Bitcoin’i çoğu şey için etkin bir şekilde kullanamazsınız” yorumunda bulundu ve “bunu daha yüksek bir hacme bile ölçekleyemezsiniz”, diye ekledi.

Tesla ve SpaceX’in başkanı, Bitcoin’in işlem hızının 2021 için veya bundan 10 yıl sonrasına ileri sararsanız “komik derecede düşük” olacağını nitelendirdi. Ancak platformun ilk zamanları, 2008 yılında, internet bağlantılarının şimdikinden çok daha yavaş olduğu zamanlarda, milyarder küçük Bitcoin blok boyutunun ve uzun senkronizasyon süresinin o zaman için mantıklı olduğunu kabul etti.

“Bitcoin Harcama Konusunda İsteksizlik Var”

Elon Musk, bir topluluk bir kripto paranın artan kıtlığı nedeniyle belirli bir süre boyunca değerinin artmasını bekliyorsa, kesinlikle onu harcama konusunda isteksizlik olacağına ve insanların onu “hodl” etmeyi tercih edeceğine inanıyor.

Bununla birlikte, Musk, zaman içinde meydana gelen bir kripto varlığın bir miktar dilution’ı (yeni tokenlerin yaratılması nedeniyle tek bir para biriminin değerindeki azalmayı veya genel olarak bir kripto para birimi protokolünün piyasa kapitalizasyonunu ifade eder) varsa, bu para biriminin normal bir ödeme yöntemi olarak kullanılma ihtimalinin yüksek olduğuna inanıyor. Bu şekilde de kullanılması için daha fazla teşvik bulunuyor. Musk’ın Doge’u “gördüğüm her şeyden daha iyi” diye nitelendirdiği yer de bu kullanım durumuydu.

Lex Fridman Podcast’ında Elon Musk; “Dogecoin kripto para biriminin “temel olarak gördüğüm her şeyden daha iyi.”

Musk, 13 Aralık’ta Time Magazine tarafından Yılın Kişisi ilan edildiğinde verdiği röportajda da; Dogecoin’in işlemler için Bitcoin’den çok daha uygun olduğunu belirtmişti.

Doge, Tesla İçin Bitcoin’den Gerçekten Daha Mı İyi?

Bu bahar, Elon Musk, Tesla e-arabaları için Bitcoin ödemelerini “çevresel kaygılar” nedeniyle durdurarak kripto endüstrisini şaşırttığında, Kripto Twitter’daki birçok kişi Doge’un BTC ile aynı Proof-of-Work (PoW) konsensüs algoritması üzerinde çalıştığına dikkat çekti. Bu da Doge madenciliğinin BTC kadar enerji tükettiği anlamına geliyor. Ayrıca, Doge madenciliği, başka bir PoW kripto para birimi olan Litecoin’in basılmasıyla da bağlantılıdır.

Ancak bunlara rağmen Aralık ayında Musk, Tesla’nın “nasıl performans göstereceğini görmek için” bir deney olarak Dogecoin karşılığında bazı ürünler satmayı planladığını tweetledi.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Utoday


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.