Mart 18, 2024

Elon Musk Bu Hamlesiyle Tekrar Gündeme Oturdu: Meme Coin Paylaşımı Topluluğu Heyecanlandırdı!

Ünlü milyarder Elon Musk, 17 Mart’ta kutlanan Aziz Patrick Günü dolayısıyla X topluluğunu kutlamak için bir tweet paylaştı. Musk, farklı cinslerden üç köpeği tasvir eden bir “köpek tweeti” yayınladı. Bu köpeklerden biri Shiba Inu cinsi bir köpekti.

Elon Musk Meme Coin Topluluğunu Heyecanlandırıyor

Elon Musk’ın tweet‘i özellikle de meme coin severlerden olumlu yorum fırtınası yarattı.

Musk’ı tebrik edenler arasında Dogecoin, Floki ve SHIB gibi meme coin hayranlarının hesapları da bulunuyordu. Çünkü Musk’ın tweetinde bu kez bir Shiba Inu köpeği vardı. Bazı yanıtlar, resmi kripto X hesaplarından geldi. Musk’ın, memlerin ve orijinal meme kripto para birimi DOGE’nin büyük bir hayranı olduğu ortada. 2021 yılında, adını Vikings dizisinin ana karakterlerinden biri olan Floki’den alan yeni sahiplendiği Shiba Inu cinsi yavru köpeğinin fotoğrafını paylaştıktan sonra farkında olmadan Floki coin’in lansmanını başlatmıştır. Aynı gün, 1 Haziran 2021’de, Elon Musk’ın tweetinden esinlenen başka bir meme coin olan BabyDoge piyasaya sürüldü.

Pazar günü Musk, Crypto Twitter ile popüler hale gelen klasik tweetlerinden birini de tekrarladı. “En eğlenceli sonuç en olası olanıdır.” Bu aynı zamanda sosyal medya platformundaki kripto para topluluğuyla, özellikle de XRP ve DOGE hayranlarıyla etkileşime geçmesini sağladı.

Elon Musk Grok Yapay Zekasını Açık Kaynak Olarak Kullanıyor

Elon Musk 2023 yılında xAI girişimini başlatmıştır ve Grok AI sohbet robotunu yaratmıştır. Bu bağlamda daha önce verdiği söze uygun olarak, Grok-1 verilerini açık kaynak olarak yayınladı. Bu nedenle yapay zeka geliştirme alanında şeffaflığa katkıda bulundu. Bugün, The Rundown AI’ın kurucusu Rowan Cheung, büyük şirketler tarafından yayınlanan yapay zeka güncellemeleriyle ilgili bir dizi haber paylaştı. Bu haberler arasında Elon Musk’ın xAI’si ve onun yapay zekalı sohbet robotu Grok versiyon 1 de vardı. xAI, Grok-1’in ağırlıklarını ve mimarisini yayınladı. Cheung, “Bu, GPT-3.5’in 2 katı büyüklüğünde 314B parametreli devasa bir dil modeli” şeklinde belirtti. Ek olarak Musk’ın bu hamlesnin yapay zeka gelişimi için büyük bir zafer olarak nitelendirdi. Cheung, “Elon’un yürüdüğünü görmek güzel” şeklinde ekledi.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere bu yılın başlarında Musk, birkaç hafta içinde Grok’un kaynağını açacağını duyurmuştu.

Kaynak : U.Today
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?