Ocak 26, 2023

Elizabeth Warren’dan Kripto Yorumu: SEC’ten Korkuyorlar!


ABD’li senatör Elizabeth Warren, Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu’nun (SEC) kripto uygulama çabalarını “arttırmasını” istiyor. Senatör, kripto para endüstrisinin bundan sonra gelecekler için “korktuğunu” vurguladı.

Warren’ın yorumu, 25 Ocak’ta Amerikan Ekonomik Özgürlükler Projeleri ile yapılan bir röportaj sırasında geldi.

Senatör, Gary Gensler‘ın Nisan 2021’de SEC başkanı olmasından yana, SEC’in Trump döneminde oluşan bazı sorunları çözme konusunda “iyi bir başlangıç yaptığını” belirtti.

Warren, önceki SEC yönetiminin “karşılıksız token’lar, kayıtsız menkul kıymetler, rug-pull, saadet zincirleri, pompalama ve boşaltmalar, kara para aklama ve yaptırımlardan kaçışlarla dolu” bir kripto para piyasasına izin verdiğini iddia etti.

Ancak Warren, Gensler’ın liderliğinde sektör liderlerinin korktuğu görüşünde.

“Komisyon hala çalışmalarını sürdürüyor. Bu yüzden endüstri güçlü bir SEC’den korkuyor. Bu yüzden SEC denetiminden kaçmak için her yıl milyonlarca dolar lobi faaliyeti yürütüyorlar.”

Kripto karşıtı görüşleriyle tanınan senatör, sektörün perakende yatırımcılara szarar verdiğini düşünüyor. Senatöre göre borsalar, trader’lar ve tanındık isimler bu aldatıcı düzenin bir parçası.

Elizabeth Warren, ABD’li müşterilere uygulanan dolandırıcı faaliyetleri durdurmak için tüm yetkilileri var gücüyle çalışmaya çağırdı.

Güncel fiyat hareketlerini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : CoinTelegraph

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?