Aralık 5, 2023

El Salvador Başkanı Bitcoin Yatırımlarına İlişkin Yeni Paylaşım Yaptı: İşte Güncel Durum!

El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, ülkenin Bitcoin yatırımlarına ilişkin bir güncelleme yaparak mali durumlarında önemli bir iyileşme ortaya koydu. BTC’nin önceki piyasa fiyatlarına dayanarak El Salvador’un sözde kayıplarını eleştiren çok sayıda haberin aksine, son piyasa koşulları ülkenin stratejisinin başarılı olduğunu gösteriyor.

Mevcut Bitcoin fiyatı itibariyle, El Salvador’un BTC yatırımları sadece yatırım giderini karşılamakla kalmadı, aynı zamanda 3.620.277 dolarlık kâr da getirdi. Başkan Bukele, kısa vadeli fiyat dalgalanmalarından bağımsız olarak uzun vadeli stratejilerinin değişmediğini vurguladı.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere El Salvador’un Bitcoin varlıklarını satma gibi bir planı bulunmamakla birlikte, Başkan daha önce ülkenin BTC stratejisini güncel olmayan bilgilere dayanarak eleştirenlerden bir özür beklediğini de belirtmişti. Buna ek olarak, El Salvador’un kârlı konumunun sorumlu bir şekilde haberleştirilmesi ve kabul edilmesi çağrısında bulunan Bukele, gazetecileri olumlu gerçekliği ilk şüpheciliği haberleştirdikleri gibi aynı gayretle haberleştirmeye davet etti.

Başkan Nayib Bukele’nin gönderisi El Salvadorlulardan ve küresel kripto topluluğundan olumlu tepkiler de aldı. Birçoğu, Bitcoin’i yasal ödeme aracı olarak kabul etme konusundaki cesur seçimleri ve liderliği için hayranlık ve minnettarlıklarını dile getirdi.

El Salvador’un volkanlarının jeotermal enerjisini kullanan Bitcoin madenciliği stratejisi, muhtemelen ileride onlara daha fazla başarının önünü açacak. Bu da toplulukta heyecanla takip edilen detaylardan biri.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?