Ocak 2, 2022

El Salvador Başkanı 2022 Yılında Bitcoin’in “Bu Fiyata” Ulaşmasını Bekliyor!

Bitcoin’i resmi para birimi olarak ülkesinde kullanıma sokması ardından dünyada sık sık konuşulan bir isim haline geldi. Her Bitcoin (BTC) düşüşünü bir “alım fırsatı” olarak değerlendiren El Salvador, 2022 yılında Bitcoin’in fiyatının yükselmesini bekliyor.

El Salvador başkanı Nayib Bukele, Bitcoin fiyatının 2022 yılında 100.000 dolara ulaşabileceğini düşünüyor. Buna ek olarak en az iki ülkenin daha, Bitcoin’i yasal para birimi olarak kabul edeceğine de inanıyor.

Öte yandan analistlerin bir kısmı Bitcoin fiyatında bir düşüş eğiliminin sürmeye devam etmesini bekliyor. BTC, tüm zamanların en yüksek seviyesinden şu an yaklaşık olarak %32 daha düşük seviyeden işlem görüyor.

Analistler Fiyatta Düşüş Yaşanacağı Konusunda Israrcı

Bitcoin fiyatı, Kasım ayının en yüksek seviyesinden %32’nin üzerinde düştü ve analistler düşüş trendinin devam edeceğini tahmin ediyor. Amerikalı milyarder Thomas Petterfry, kripto para birimlerinde kişisel servetin %2 ila %3’üne sahip olmanın ihtiyatlı olduğuna inanıyor.

El Salvador başkanı Nayib Bukele, bugün erken saatlerde Bitcoin fiyatının 2022’de 100.000 dolara ulaşabileceğine inandığını tweetledi. Bu, Bitcoin fiyatı için bir yükseliş anlatısını körükledi.

Bukele, iki büyük ülkenin Bitcoin’i yasal ihale olarak kabul etmesinin muhtemel olduğuna da inanıyor. Varlık, ABD seçimlerinde önemli bir seçim sorunu olma yolunda ilerliyor.

Başkan, yarısıyla Bitcoin satın almak diğer yarısıyla da volkanla çalışan madencilik altyapısı için kullanılacak bir volkan tahvillerinin olacağını düşünüyor.

Analistler Bitcoin fiyatında konusunda ise “düşüşte”. Bir kripto analisti olan @venturefounder, dijital varlık yönetiminde lider olan Grayscale’in daha fazla Bitcoin satın almadığını belirtti. Dev, GBTC primi indirime döndüğünden beri artık Bitcoin satın almıyor.

En büyük kurumsal sahip olan Grayscale, yavaş yavaş 600.000 Bitcoin’in üzerinde dağıtım yapıyor.

Bir kripto analisti olan @crypto_birb ise, kripto piyasasının ileri geri sallandığına ve yönlü bir fikir birliği olmadığına inanıyor. Kısa vadede bir tetikleyici olmadığı sürece Bitcoin fiyatı düşüş trendine devam edebilir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.