Ocak 27, 2023

Ekonomist Sinyali Verdi: Bitcoin Durdurulamaz!

Ekonomist ve kripto trader’ı Alex Kruger Bitcoin (BTC) için yükseliş hissiyatını dile getirerek kripto kralının 2023’te büyük bir ralli yapabileceğinin sinyallerini verdi.

Kruger 150.800 Twitter takipçisine, Bitcoin’in bir düzeltme gerçekleşmeden önce mevcut seviyelerden yaklaşık %52’lik bir sıçramayla 35.000 dolara kadar yükselebileceğini ifade etti.

Trader’e göre Bitcoin’in böyle bir ralli yapması piyasaların normal işleyişine uygun olacaktır.

“30.000 doları aştıktan sonra geri çekilmek piyasa dinamiklerine uygun olacaktır. Piyasalar önemli seviyeleri aşma, stopları tetikleme, tuzaklar kurma ve sonra onları dışarı atma eğilimindedir. Ek olarak 30.000 – 35.000 dolar çok mümkün” şeklinde belirti.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Bitcoin bu haber yazılığı sırada 22,977 dolardan işlem görüyor.

Alex Kruger‘a Bitcoin’in yükselişinin ardından bu yıl 19.000 ila 20.000 dolar arasına düşüp düşmeyeceği soruldu. Trader, bunun bir ihtimal olduğunu belirtti. Bununla birlikte 23.000 doların daha olası olduğunu ifade etti.

“Kesin olarak evet. Olası olmaması için hala çok yakın. Ancak şu anda bunun üzerine bahse girmiyorum. Önce 23,000 dolar civarında bir konsolidasyon, sonra da daha yüksek bir seviye bekliyorum.”

Ekonomist ayrıca, halka açık şirketlerin zayıf kazanç tahminlerinin, hisse senetleri ve dijital varlıkların şu anda zayıf bir korelasyona sahip olduğunu belirtti. Bu nedenle Bitcoin için bir fiyat düşüşünü tetiklemesinin olası olmadığını söylüyor.

Bununla birlikte Kruger, Federal Açık Piyasa Komitesi’nin (FOMC) faiz oranlarını artırma ve diğer para politikası sıkılaştırma önlemlerinden yana olmaya devam etmesinin kripto piyasalarını etkilemesinin muhtemel olduğunu söylüyor ve bir sonraki Fed toplantısında ne olacağının hala belirsiz olduğunu ekliyor.

“Kazançlardan bir düşüş benim temel durumum değil ve kriptodaki çoğu büyük harekete bakıldığında, artık hisse senetleriyle uyumlu değiller… Korelasyon hala var ancak fiyat hareketinin küçük bir kısmını oluşturuyor. Çok şahin bir FOMC bunu yapabilir, ancak bir sonraki FOMC bana yazı tura gibi görünüyor.”

Kaynak : The Daily Hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?