Ekonomist Özgür Demirtaş, Kripto Paralar Hakkında Konuştu!

0

Sabancı Üniversitesi Finans Kürsü Başkanı Prof. Dr. Özgür Demirtaş, kripto para piyasasının yakından takip ettiği bir isim haline geldi. Özellikle Habertürk’ün Teke Tek Bilim adlı programına katıldıktan sonra, daha popüler hale geldi. Programda yaptığı açıklamalarla genel olarak kripto piyasasının takdirini kazandığını söyleyebiliriz.

Ünlü ekonomist bugün yine kripto para değerlendirmesiyle gündeme geldi. Yukarıda bahsedilen programda yaptığı “Şu anda dünyada 9 binin üzerinde ‘token’ ve ‘coin’ var. Öncelikle bu bir devrim.  Ancak 9 bin tane coin içerisinde yüzde 90’ı da batacaktır.” açıklamasını yineledi.

Demirtaş’ın Twitter paylaşımına olumlu ve olumsuz birçok yorum geldi. Gelen tepkiler üzerine Demirtaş, “İki taraftan da cımbızlama yapıyorlar. Kriptonun tümünden nefret edenlerde beni cımbızlıyor, Kriptonun tümüne tapan da beni cımbızlıyor. Halbuki söylediğim basit anlamamak imkansız.” ifadeleriyle şu kısa değerlendirmeleri paylaştı:

1) Blockchain bir devrimdir.

2) Bitcoin ve türevi güçlü projeler bir ihtiyaçtan çıkmıştır. Önemlidir.

3) 9000 coin’in çoğu o veya bu nedenle batacaktır.

4) Borsaların bazıları el bombasıdır hack’lenme ve dolandırıcılığa açıktır.

5) Kripto varlıklar İYİ ki vardır.

6) Kripto varlıklarda oynaklık çok fazladır, bir çok insan kaldıramayabilir.

7) Kripto paralar her zaman böyle yükselmez. Önemli çöküşler olmuştur yine olur.

8) Geç yatırım yapanlar bu çöküşlerde yanabilir.

9) İnşallah bazı güçlü projeler güçlü kalmaya devam eder ve hem para mekanizmasını hem dünyayı değiştirir. Blockchain bir devrimdir…

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın