Aralık 5, 2023

Ekonomist Muhammed El-Erian’dan Fed Faizine İlişkin Çarpıcı Yorum: Karar Ne Olacak?

Finans dünyası başta olmak üzere küresel piyasalar ABD Merkez Bankası’nın veya bilinen adıyla Fed’in 13 Aralık’taki toplantısına odaklanmış durumda. Sektördeki katılımcılar Fed’in faiz arttırımı yapıp yapmayacağını merak ederken, ünlü ekonomist Muhammed El-Erian konuya ilişkin önemli bir açıklama yaptı.

Bloomberg‘e açıklama yapan El-Erian, Fed’in faiz artırımını durduracağını belirten yorumuyla dikkat çekti.

Bana soracak olursanız Fed faiz arttırımlarını artık devam ettirmeyecek. Finansal piyasadaki koşullar gevşemeye başladı. Fed’in artık bir resesyon riskinin önüne geçeceğine inanıyorum. Bu nedenle enflasyonu kontrol altında tutarak biraz daha yüksek olmasına izin verebilirler, ancak bu yükselişin de sınırlı olacağına inanıyorum.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Muhammed El-Erian, ABD Merkez bankasının mevcut finansal piyasalar ile önemli bir iletişim problemi yaşadığına inandığını belirtti.

Bence önemli bir iletişim problemi yaşıyorlar. Dolayısıyla güven problemi var ve piyasalar onlara güvenmiyor. Piyasaların size güvenmesi demek, yükün önemli bir kısmını üstlenmesi demek. Ancak Fed bu konuda oldukça umursamaz davranıyor.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?