Eylül 19, 2023

Efsanevi Trader’dan Bitcoin Yorumu: Heyecan Verici Günler Kapıda!


Bollinger Bantları göstergesini geliştirmesiyle tanınan ünlü trader John Bollinger, odağını tekrar Bitcoin grafiğine çevirerek olası bir ‘Üst Bant’ kırılmasına işaret etti.

Bitcoin, yükseliş eğilimi için John Bollinger’in dikkatini çekti. BTC, Pazartesi günü 27.000 dolar fiyat noktasını geri aldı, ancak bunun başka bir rallinin başlangıcı olup olmadığı henüz teyit edilmedi.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere işlem gören bir varlığın fiyat yapısı içinde ve etrafında çizilen bir dizi trend çizgisi olan ‘Bollinger Bantları’, kripto para piyasası başta olmak üzere birçok farklı finans alanında da tanınıyor.

Bollinger Bantları öncelikle piyasanın önceki işlemlere göre yüksekliğini ya da düşüklüğünü ölçmek için kullanılmaktadır. “Ve alt bantta yeni bir kontrol çubuğu seti oluşturulduktan sonra üst Bollinger Bandının ilk etiketi oluşuyor. Ancak bundan sonraki soru üst banda doğru bir ilerleme olup olmayacağı.”

Cevap vermek için çok erken,” diye tweet atan trader, yine de dikkat çekmeyi başardı.. Bu analiz geçici bir iyimserliğe işaret ediyor; üst Bollinger Bandındaki Bitcoin fiyat etiketi potansiyel bir yükseliş eğilimine işaret edebilir, ancak Bollinger temkinli olmaya devam ediyor.

bitcoin analiz

Bitcoin 27.000 Dolar Seviyesini Kazanmayı Başardı

Bitcoin fiyatı 27.000 doları aştı ve hakimiyet oranını yeniden %50 seviyesinin üzerine çıkarmayı başardı. Bitcoin’in fiyatı Haziran ayındaki en yüksek seviyesinin hala %4,5 altında ve Ocak ayındaki zirvesinden %22,5 aşağıda olsa da, diğer kripto paralara kıyasla direnç gösterdi. En yakın rakibi olan Ethereum ise son dönemdeki yükseltme furyasına rağmen biraz daha düşük performans gösteriyor.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?