Aralık 15, 2022

Efsanevi Trader’dan Bitcoin Tahmini: Harekete Hazır Olun!

Deneyimli trader Peter Brandt, Bitcoin fiyatının aylar süren sessizliğinin ardından büyük bir harekete hazırlandığını belirtti.

Trader Tone Vays’in YouTube kanalına konuk olan Peter Brandt, Bitcoin fiyat tahminini paylaştı. Trader’a göre BTC’deki mevcut teknik görünümün güçlü kalması halinde %30’luk düşüş kaydedecek.

Bitcoin fiyatının 2017 yılında yaşadığı çöküşü tahmin etmesiyle tanınan Brandt, kripto para topluluğu arasında popüler olmuştu.

Brandt, BTC’nin geçen yılki büyük ikili tepe formasyonunun, tersine dönüşten önce başka bir düşüş hareketinin habercisi olduğunu düşünüyor.

“Bitcoin grafiğinde gördüğümüz ikili tepeyi ve 2021’de yaşadığımız teknik görünümü ele alacak olursak, hepsinin 13.000 dolar civarında hedefi olduğunu görebilirsiniz. Çift tepe noktasının hedefi aşağı yöndedir. Alçalan üçgenin orada bir hedefi var, ayrıca Bitcoin’de ne zaman bir parabol kırarsanız %80’den fazla düzeltmeye maruz kalırsınız. Daha önce %75 civarında bir düzeltme gördük.”

Peter Brandt Bitcoin fiyat tahmini

Brandt ayrıca geleneksel grafik tekniklerine dayanarak Bitcoin fiyatındaki mevcut konsolidasyon döneminden önceki aşağı yönlü momentumu takip edeceği yorumunu yaptı.

“Bitcoin fiyatında trendin aşağı yönlü olduğunu düşünüyorum. Geleneksel tekniklere dayanarak bir konsolidasyon ya da tıkanıklı döneminin, ters bir dönemle çözüleceğine inanıyorum. İhtiyacımız olmasa da daha fazla düşüş göreceğimizi düşünüyorum.”

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Brandt, Bitcoin’in 20.000 doların üzerine çıkması ve 22.000 dolar seviyesinin üzerinde sağlam bir destek kazanması halinde fiyat tahmininin düşmeye başlayacağını belirtti.

“Bitcoin gerçekten 20.000 doların üzerine çıkamaz ve konsolide olamazsa, kesinlikle başka bir düşüş görebileceğimizi düşünüyorum… 11.000 ya da 12.000 dolara gideceğimizi sanmıyorum. Bence 13.000 dolar muhtemelen daha gerçekçi bir seviye…

Bana kalırsa, Bitcoin 22.000 doları gerçekten geri kazanıp elinde tutana kadar, Bitcoin’in 13.000 dolara gerilememesi için herhangi bir neden yok.”

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Daily Hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?