Kasım 27, 2022

Efsanevi Trader %40 Patlayan Altcoin’i Değerlendirdi


Son güncellenme : 28.11.2022 - 00:42

Litecoin, Kasım ayında lider altcoin olan Ethereum karşısında büyük bir artış yaşadı. Litecoin, Ethereum’a karşı yaklaşık %100 oranında değer kazandı. Buna karşın mevcut grafikte çift dip formasyonu gözlemlendi. Söz konusu gözlem tecrübeli emtia trader’larından Peter Brandt tarafından gündeme getirildi.

Litecoin fiyat analizi grafiği

Çift dip formasyonu, bir önceki aşağı hareketten itibaren trendde büyük bir değişikliği gösteren klasik bir grafik formasyonudur. Söz konusu formasyon, aşağı yönlü hareketin tamamlandığına ve güçlü yükselişin başlayacağına işaret eder. Litecoin bu hareketi tamamlamış görünüyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere genel olarak, Litecoin’in şu ana kadar olumlu bir Kasım ayı geçirdiği söylenebilir. “Dijital gümüş” olarak bilinen altcoin genel piyasa trendinden kısa bir süreliğine ayrıldı ve Kasım ayının büyük bölümünde diğer kriptolardan daha iyi performans gösterdi. Aylık kazancı %40.47’ye ulaşmış durumda.

Bunların yanında on-chain analitik şirketi Santiment, LTC fiyat artışının 22 Mayıs’tan bu yana 1.000’den fazla LTC tutan cüzdanlardaki önemli artışla aynı zamana denk geldiğini bildirdi.

Litecoin halving etkinliği önümüzdeki 250 gün içinde gerçekleşecek

Hem Litecoin Vakfı hem de Litecoin resmi Twitter hesabı tarafından paylaşılan bilgilere göre, bir sonraki Litecoin halving etkinliğinin önümüzdeki 250 gün içinde gerçekleşeceği tahmin ediliyor. Litecoin, tıpkı Bitcoin gibi, sabit bir arza (84 milyon token) sahiptir ve ağını güvence altına almak için madencilik gerektiren iş kanıtı (PoW) algoritmasını kullanır. Basitçe söylemek gerekirse, Litecoin halving etkinliği, madencilere verilen ödüllerin yarıya ineceği anlamına gelir.

Ödül miktarı şu anda 12.5 LTC. Ancak, yaklaşan halving etkinliğinden sonra bu, 6.25 LTC’ye inecek. Bu eğilimin 2124 yılına kadar devam etmesi bekleniyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : U Today

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?