Ocak 27, 2023

Efsanevi Trader Kripto Yatırımcılarını Uyardı: Bu Trende Kapılmayın!

Kripto para ve finansal piyasaların tanınmış isimlerinden Peter Brandt, son günlerde dolaşan bir “trend çizgisini” yorumladı.

Peter Brandt, kripto para katlımcılarının bazılarının S&P 500 endeksindeki trend çizgisini kullanarak işlem yapanları uyardı. Yatırımcıların çok sayıda grafikte vurguladığı “sihirli çizgi”, son birkaç haftadır kripto para ve borsa topluluklarında dolaşıyor. Bunun nedeni çizginin kırılması ile yüksek korelasyon gösteren diğer piyasalarda tersine dönüşün başlayacağına olan inanış.

Ancak Brandt, diğer trader’la aynı düşünceyi paylaşmıyor ve rallinin sağlam bir şekilde kırılmasını ve hızlanmasını görmek için sabırsızlanan diğerlerinin aksine bu çizginin kırılmasının hiçbir şeye yol açmayacağına inanıyor.

Deneyimli trader, hemen hemen her trader ve yatırımcının analizinde vurguladığı trend çizgisinin neden hiçbir önemi olmadığını veya piyasaya herhangi bir ivme kazandırmadığını düşündüğüne dair herhangi bir ek bilgi vermedi.

Bazı katılımcılar, teknik seviye aylık ve hatta haftalık olarak daha uzun zaman dilimlerinde o kadar etkileyici görünmediğinden, bu çizginin kırılmasının mutlaka uzun vadeli bir yükseliş rallisi başlatmayacağını varsayıyor.

Ancak bu çizginin yakın zamanda kırıldığı ve piyasalarda herhangi bir hareketliliği tetiklemediği görülebiliyor. Bitcoin ve altcoin’ler aynı ivmeyi göstermesine karşın, bazı varlıklar değer kaybetti.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : U.Today
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?