Mart 6, 2024

Efsanevi Trader Bitcoin Fiyatının Yeni Zirvesi için Olası Tarih ve Seviyeyi Açıkladı!


Kıdemli emtia trader’ı Peter Bradt, Bitcoin fiyatının kısa süre önce zirveye yeniden dokunmasının ardından yeni bir yorum yaptı. Trader, yeni zirvenin tarihi ve potansiyel hedefini de tartıştı.

Brandt, önceki yarılanmalardan önce ve sonra Bitcoin fiyat davranışı hakkındaki verilere dayanarak, olası bir senaryonun fiyatın Ekim 2025’te tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşması ve BTC başına 150.000 dolar olacağını öne sürdü.

Tahmine göre “Nisan 2024’ten sonraki boğa trendinin hızının Kasım 2022’nin en düşük seviyesinden bu yana boğa trendine benzer bir hızda olması” koşuluyla bu gerçekleşecek.

Bununla birlikte, Brandt önceki boğa döngüleri sırasında buzağılama sonrası ilerlemelerin öncesine göre çok daha dik olduğunu da belirtti. Bu durum, Bitcoin’in önümüzdeki yıl Ekim ayında 150.000 dolar ulaşacağı tahminini kesinleştirmiyor. Ayrıca, Brandt, “2022 ila 2025 boğa döngüsü” bölümünün başında, geçmiş fiyat hareketlerini geleceğe yansıtmanın son derece spekülatif olduğunu vurguladı.

Haziran 2022’nin ortalarında yayınlanan bir tweet’te, Brandt Bitcoin piyasasının 2024’ün başlarında büyük bir yükseliş trendi görmesini beklediğini ifade etti. Bu tweet, bir önceki tweet’in ikinci kısmıydı. İlkinde, BTC’nin 2024’ün başlarına kadar tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşamayacağını belirtiyordu. Ancak, 69,200 dolarlık bu kilometre taşı, 2022 tweet’ini paylaşmasının ertesi günü olan Salı günü aşıldığı için, Brandt’ın tahmini gerçekleşmiş oldu.

Salı günü, yeni tarihi fiyat zirvesine ulaştıktan hemen sonra Bitcoin %14’ten fazla düşerek 59.270 dolara kadar geriledi. Bu seviyeden sıçradı ve %13 artarak 67.302 dolara geri dönmek için tekrar yükseldi. Şu anda Bitcoin 66.803 dolardan işlem görüyor.

Kaynak : U.Today

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?