Mayıs 13, 2019

E-Ticaret Devi eBay’a, Kripto Para Desteğimi Geliyor?


New York’ta düzenlenmekte olan dünyanın en büyük kripto para ve Blockchain konferansı Consensus 2019, bugün itibariyle başladı. E-ticaret devi olan eBay da konferansın sponsorları arasında bulunmakta. 180 milyondan fazla kullanıcıya sahip olan eBay, konferansın yapıldığı alana reklam verdi ve reklamda kripto para ile ilgili yazılar yer almaktaydı. Görünüşe göre e-ticaret devi yakın zamanda kullanıcılarına kripto para ticaretini açmayı planlıyor.


Etkinliğin ana sponsorularından birisi olan eBay, reklam panosunda “sanal para birimleri” ifadesini kullandı ve bunun çok yakında eBay üzerinde gerçekleşebileceğine vurgu yaptı.

Yaptıkları bu reklam, sosyal medyada büyük bir yankı uyandırmış gibi gözüküyor kripto para yatırımcıları eBay’ın hangi kripto para birimlerini kullanabileceği hakkında tartışmalar yapmaktalar.

Şirket kripto para planlarıyla ilgili henüz resmi bir açıklama da bulunmamasına rağmen, e-ticaret devinin 2017 yılından beri Bitcoin’i bir ödeme yöntemi olarak kabul etmeyi ciddi bir şekilde düşündüklerini açıklamıştı. Şirketin üst düzey yöneticilerinden Scott Cutler, Yahoo Finance’e 2017’de verdiği bir röportajında Bitcoin’i kullanmayı düşündüklerini dile getirmişti.

Bazı teoriler arasında şirketin ödeme seçeneklerinde Bitcoin’in kesinlikle yer alacağı. Binance Coin ile aralarında özel bir anlaşma olabileceği ve direkt XRP desteği de sunulacağı öngörülüyor.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar İsmet KAÇMAZ hakkında :

27 yaşındayım ve İstanbul Ticaret Üniversitesi mezunuyum. Bitcoin'e 2017 yılında küçük bir yatırım ile başladım. Kripto paralar ve blockchain teknolojileri üzerine araştırma yapmaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?