E-ticaret Devi Amazon’dan Dijital Para Projesi!

E-ticaret devi Amazon tarafından yayınlanan yeni iş ilanları, Amazon’un Meksika’da dijital para birimi projesi başlatmaya hazırlandığını gösteriyor. Amazon projeyi henüz duyurmamış olsa da, şirketteki birkaç iş ilanı, yükselen ekonomilerde piyasaya sürülebilecek bir dijital para birimine işaret ediyor.

Söz konusu iş ilanına göre Amazon şu anda dijital ve gelişmekte olan ödemelerle görevlendirilecek bir yazılım geliştirme yöneticisi arıyor. Teknoloji devi, iş ilanında, gelişmekte olan pazarlardaki müşteriler için yenilikçi ödeme ürünleri geliştirmek üzere bir teknoloji ekibini bir araya getirdiğini söyledi. Teknoloji ekibi, yetenekli yazılım geliştirme mühendislerinden (SDE’ler) ve yazılım geliştirme yöneticilerinden (SDM’ler) oluşacak.

İdeal aday, Amazon’un yeni bir ödeme ürünü başlatmasına yardımcı olacak. Amazon’a göre ürün, müşterilerin nakit parasını dijital paraya çevirmesini sağlamasının yanında, Prime Video gibi ürün veya hizmetler için de çevrim içi alışveriş imkânlarından yararlanabilmelerini sağlayacak.

Amazon, e-ticaret, lojistik, akış ve bulut hizmetlerinde önemli bir isim ancak dijital para dünyasında henüz bir girişimi yok. Son iş ilanları, Amazon’un dijital para birimi projesini başlatarak bunu değiştirmeye çalıştığını gösteriyor.

İkinci bir iş ilanı, Amazon’un yükselen ekonomileri hedefleyeceğini gösteriyor. Söz konusu ilanda ürünün genellikle gelişmekte olan ülkeler pazarına hitap edeceği ve bu proje için her seviyeden yazılım geliştirme mühendisleri arandığı görülüyor. Personel ayrıca, gelişmekte olan pazar ülkelerindeki müşteriler için uçtan uca ödeme deneyimi sunacak ve bu pazarlarda ödeme ürünlerini piyasaya sürecek.

Amazon, projenin lansmanını henüz duyurmadı ve Amazon Coin ile bir bağlantı olup olmadığı hala belirsiz. Amazon, Kindle ve oyun kullanıcılarının mal ve hizmetler için ödeme yapmasına izin vermek amacıyla 2013 yılında Amazon Coin’i başlatmıştı.

Dev şirketler son aylarda dijital para alanına giriyor. Kriptoların benimsenmesi artmaya devam ettikçe Bitcoin veya diğer kripto para birimlerini bir ödeme aracı olarak kabul etmeye başlıyorlar. Facebook, bir süredir Libra (yeni adıyla Diem) kripto para birimini başlatmak için mücadele ediyor ve düzenleyici zorluklarla yüzleşmeye devam ediyor.

Tesla, Bitcoin’e 1.5 milyar dolar yatırım yaptıktan sonra dijital para alanına giren son büyük isim oldu. Kripto para birimleri yavaş yavaş ana akım kabul gördüğü için, önümüzdeki aylarda daha fazla şirket benzer yöntemleri benimseyebilir. Bu doğrultuda Amazon’unda kendi dijital para birimini oluşturması şaşırtıcı olmayacaktır.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.