Dünyanın En Zenginleri Açıklandı! Kripto Sektöründen Kimler Var?

Popüler dergi Forbes dünyanın en zengin isimlerini açıkladı. 2020 küresel milyarderler listesinin en üstündeki isim 113 milyar dolarlık kişisel serveti ile Amazon’un CEO’su Jeff Bezos. İkinci sırada ise 98 milyar dolar ile Microfost’un kurucusu Bill Gates yer alıyor. Bill Gates’i ise 76 milyar dolar ile moda patronu Bernard Arnault takip ediyor. Dördüncü sırada ise Bitcoin nefreti ile sık sık ismini duyduğumuz ünlü CEO Warren Buffett yer alıyor. Buffett’ın açıklanan serveti ise 67.5 milyar dolar.

Peki ülkemizde durum ne? Forbes listesine göre, Türkiye’nin en zengin ismi 4.3 milyar dolar servetiyle Murat Ülker oldu. Ülker’i 3.1 milyar dolar ile Erman Ilıcak takip ediyor. Ülkemizdeki üçüncü en zengin isim ise 2.3 milyar dolar ile Ferit Şahenk geliyor.

Gelelim kripto sektöründeki isimlere. Forbes listesinde, kripto para sektöründen 4 isim yer aldı. Kripto para zenginleri arasında ilk sırada Bitmain’in kurucu ortağı Micree Zhan yer alıyor. Zhan’ın açıklanan serveti ise 3.3 milyar dolar. Zhan’ı listede takip eden isim Ripple’ın kurucu ortağı Chris Larsen. Larsen’in servetinin değeri 2.6 milyar dolar. Ardından üçüncü sırada 1.8 milyar dolar servetiyle Bitmain’in diğer kurucu ortağı Jihan Wu yer alıyor. Listeye kripto para sektöründen giren son isim ise 1 milyar dolar ile Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong oldu.

Son olarak Forbes tarafından geçen yılki listeden 267 kişinin düştüğü, ve 178 yeni ismin listeye eklediği bildirildi. Milyarderlerin toplam mal varlığıysa 2019’a kıyasla 700 milyar dolar azaldı.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.