Dünyanın En İyi Kripto Para Borsaları Açıklandı! Listede Hangi Türk Kripto Para Borsası Var?

Blockchain piyasası analitik şirketi CryptoCompare, en güvenilir kripto para borsalarını listelediği 2019 dördüncü çeyrek raporunu yayınladı.

Peki söz konusu liste neye göre oluşturuluyor? CryptoCompare, borsaları listelerken bunları coğrafya, yasal veya regülasyonlarla ilgili değerlendirme, yatırım, takım/şirket kalitesi, veri tedarik kalitesi, alım satım gözlem mekanizmaları ve piyasa kalitesi  (en çok ağırlığın verildiği etmen) faktörlerini dikkate alıyor.

En iyi ilk 20 kripto para borsası şu şekilde bir sıralamayla açıklandı: itBit (AA), Gemini (AA), Coinbase (AA), Kraken (A), Bitstamp (A), Liquid (A), Bitfinex (A), OKEx (A), bitFlyer (A), OKCoin (A), Luno (A), Binance (A), LMAX Digital (A), Cex.io (B), Coinfield (B), Huobi Global (B), Poloniex (B), AAX (B), bitFlyerEU (B), Bitso (B). Bir önceki yayınlanan raporda Gemini liderdi. Bu kez itBit’in en iyi borsa ünvanını alması dikkatlerden kaçmadı.

Türkiye’den de BtcTurk listeye girmeyi başardı. 3. çeyrek raporunda 52 puanla 25. sırada yer alan BtcTurk, bu kez 55.7 puanla iki basamak yükseldi ve 23. sıraya çıkmayı başardı.

Güvenlik açısından yapılan sıralamada ise birincilik ABD Merkezli Coinbase’e verildi. Listede Coinbase’i sırasıyla Gemini ve itBit takip ediyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.