Dünyanın En İyi Kripto Para Borsaları Açıklandı! Listede Hangi Türk Kripto Para Borsası Var?

0
529

Blockchain piyasası analitik şirketi CryptoCompare, en güvenilir kripto para borsalarını listelediği 2019 dördüncü çeyrek raporunu yayınladı.

Peki söz konusu liste neye göre oluşturuluyor? CryptoCompare, borsaları listelerken bunları coğrafya, yasal veya regülasyonlarla ilgili değerlendirme, yatırım, takım/şirket kalitesi, veri tedarik kalitesi, alım satım gözlem mekanizmaları ve piyasa kalitesi  (en çok ağırlığın verildiği etmen) faktörlerini dikkate alıyor.

En iyi ilk 20 kripto para borsası şu şekilde bir sıralamayla açıklandı: itBit (AA), Gemini (AA), Coinbase (AA), Kraken (A), Bitstamp (A), Liquid (A), Bitfinex (A), OKEx (A), bitFlyer (A), OKCoin (A), Luno (A), Binance (A), LMAX Digital (A), Cex.io (B), Coinfield (B), Huobi Global (B), Poloniex (B), AAX (B), bitFlyerEU (B), Bitso (B). Bir önceki yayınlanan raporda Gemini liderdi. Bu kez itBit’in en iyi borsa ünvanını alması dikkatlerden kaçmadı.

Türkiye’den de BtcTurk listeye girmeyi başardı. 3. çeyrek raporunda 52 puanla 25. sırada yer alan BtcTurk, bu kez 55.7 puanla iki basamak yükseldi ve 23. sıraya çıkmayı başardı.

Güvenlik açısından yapılan sıralamada ise birincilik ABD Merkezli Coinbase’e verildi. Listede Coinbase’i sırasıyla Gemini ve itBit takip ediyor.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın