Dünyanın En Büyük Kripto Borsası Binance Soruşturma Altında!

0

ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC), olası içeriden öğrenenlerin ticareti ve piyasa manipülasyonu iddiaları üzerine kripto borsası üzerindeki araştırmasını yoğunlaştırdı.

CFTC Binance üzerindeki ilk soruşturmasını yılın ilk çeyreğinde gerçekleştirmiş ve bu soruşturmanın kripto borsasının ABD’de yapmaya yetkili olmadığı türev alım satım işlemleriyle ilgili olduğu bildirilmişti. Bloomberg’den yakın zamanda yapılan açıklamaya göre ise, ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC), bu sefer içeriden öğrenenlerin ticareti ve piyasa manipülasyonunun gerçekleşip gerçekleşmediğini belirlemeye çalışıyor.

Dünyanın En Büyük Küresel Borsası Yoğun İnceleme Altında

ABD düzenleyici makamları, dünyanın en büyük kripto ticaret merkezi Binance’in içeriden öğrenenlerin ticaretine ve kripto piyasasının manipülasyonuna izin verip vermediğini bulmaya çalışıyor. Binance ise suçlamaları reddediyor ve herhangi bir suistimale karşı katı önlemler aldığını belirtiyor.

Adları ve pozisyonları gizli kalmak şartıyla Bloomberg’e konuyla ilgili bilgi sağlayan kaynaklara göre, bu yeni soruşturma gizli yürütülüyor. CFTC, Binance’in veya herhangi bir Binance çalışanının müşterilerinden yararlanarak herhangi bir kâr elde edip etmediğini araştırıyor. Yine kaynaklardan alınan bilgilere göre, CFTC’nin potansiyel tanıklara ulaştığını bildiriliyor.

Bloomberg tarafından alıntılanan bir Binance açıklamasına göre şirket; içeriden öğrenenlerin ticaretine izin vermediğini, bunun yanı sıra müşterilere ve borsanın kripto piyasasındaki itibarına zarar verebilecek bu tür suistimalleri önlemek için katı kurallara bağlı kaldığını söyledi.

Açıklamayı yapan Binance temsilcisi, borsanın güvenlik ekibinin, kurallara aykırı bir faaliyet yapılmadığından her zaman emin olduğunu ve böyle bir durumun gerçekleşmesi halinde ise olayın sorumlularına gereken yaptırımın uygulandığını vurguluyor.

Binance tarafından konuyla ilgili açıklamalar gelmesine rağmen CFTC’den ise şu ana kadar soruşturma hakkında herhangi bir yanıt alınabilmiş değil.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın