Dünya’nın En Büyük İş Zekası Şirketi, 425 Milyon Dolar Değerinde Bitcoin’e Sahip!

CEO’su Michael Saylor tarafından Twitter’da yapılan açıklamaya göre, dünyanın en büyük iş zekası şirketi olan MicroStrategy, 175 milyon dolarlık ek Bitcoin satın aldı.

“14 Eylül 2020’de MicroStrategy, toplam 175 milyon dolar değerinde satın alma ile 16.796 ek bitcoin satın alımını tamamladı.”

Nasdaq borsasına kayıtlı şirketin BTC rezervleri şu an 425 milyon dolara ulaştı. Şirket tarafından yapılan açıklamada ek olarak şunlar söylendi:

“Bugüne kadar, ücretler ve masraflar dahil toplam 425 milyon dolarlık bir fiyatla toplam 38.250 bitcoin satın aldık.”

MicroStrategy, şu an sahip olduğu 38.250 adet Bitcoin ile tüm BTC arzının %0.18’ini elinde bulundurduğunu söyleyebiliriz.

MicroStrategy, Bitcoin’i Ağustos ayı başlarında rezerv varlığı olarak kabul etti. İlk satın alımı 250 milyon dolarlık BTC idi. Saylor, bu hamlenin enflasyondan korunma amacıyla gerçekleştirildiğini söylemişti. 2013’te Bitcoin’i online kumarla karşılaştıran Saylor, şu an görüldüğü üzere Bitcoin’i “yasal bir yatırım varlığı” olarak kabul ediyor.

Satın alma işlemi, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse tarafından “cesur ve zekice” olarak övgü aldı. Bunun yanında Garlinghouse MicroStrategy’nin bunu yapan son şirket olmayacağını öngörüyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.