Dünya’nın En Büyük İş Zekası Şirketi, 425 Milyon Dolar Değerinde Bitcoin’e Sahip!

0

CEO’su Michael Saylor tarafından Twitter’da yapılan açıklamaya göre, dünyanın en büyük iş zekası şirketi olan MicroStrategy, 175 milyon dolarlık ek Bitcoin satın aldı.

“14 Eylül 2020’de MicroStrategy, toplam 175 milyon dolar değerinde satın alma ile 16.796 ek bitcoin satın alımını tamamladı.”

Nasdaq borsasına kayıtlı şirketin BTC rezervleri şu an 425 milyon dolara ulaştı. Şirket tarafından yapılan açıklamada ek olarak şunlar söylendi:

“Bugüne kadar, ücretler ve masraflar dahil toplam 425 milyon dolarlık bir fiyatla toplam 38.250 bitcoin satın aldık.”

MicroStrategy, şu an sahip olduğu 38.250 adet Bitcoin ile tüm BTC arzının %0.18’ini elinde bulundurduğunu söyleyebiliriz.

MicroStrategy, Bitcoin’i Ağustos ayı başlarında rezerv varlığı olarak kabul etti. İlk satın alımı 250 milyon dolarlık BTC idi. Saylor, bu hamlenin enflasyondan korunma amacıyla gerçekleştirildiğini söylemişti. 2013’te Bitcoin’i online kumarla karşılaştıran Saylor, şu an görüldüğü üzere Bitcoin’i “yasal bir yatırım varlığı” olarak kabul ediyor.

Satın alma işlemi, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse tarafından “cesur ve zekice” olarak övgü aldı. Bunun yanında Garlinghouse MicroStrategy’nin bunu yapan son şirket olmayacağını öngörüyor.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın