Dünyanın En Büyük Hedge Fonu Kurucusu: Düzenlemeler Bitcoin’i Bitirecek!

0

SALT Konferansı’nda CNBC muhabiri Andrew Ross Sorkin ile yaptığı konuşma sırasında Bridgewater Associates’in kurucusu Ray Dalio, en iyi kripto para birimi gerçekten başarılı olursa, düzenleyicilerin sonunda Bitcoin’i bitireceğine dair cesur bir tahminde bulundu:

“Günün sonunda, eğer gerçekten başarılı olursa, onu bitireceklerine inanıyorum. Onu ortadan kaldırmaya çalışacaklar ve bunda da başarılı olacaklar çünkü bunu yapmak için yeterince güçleri var.”

Dalio, en büyük kripto para biriminin herhangi bir gerçek değeri olmadığı konusundaki görüşüne de sadık kaldı ve aynı şeyi tekrarlamaya devam etti:

“Bitcoin gibi kripto para birimlerine tarihsel bir perspektiften bakarsanız, bunlar arasında özünde gerçek bir değeri olmayan pek çok şey olduğunu görürsünüz.”

Dalio, Bitcoin’in zamana karşı direnebilmesinin “muhteşem bir başarı” olduğunu kabul ederken, hükümetlerin bunun başarılı olmasını istemediğine de dikkat çekti.

Dünyanın en büyük hedge fonunun patronu, Çin ve Hindistan’ın kriptodan kurtulmak istediği gerçeğine işaret ederek, El Salvador’un Bitcoin’e yaptığı son atılımın da çok önemli bir etkiye sahip olmayacağını belirtti.

Dalio, önde gelen kripto para biriminin değerini yıllarca reddetmesinin ardından, Mayıs ayında bir Bitcoin sahibi olduğunu kabul etmişti.

Konferans sırasında milyarder, kripto para biriminin hala portföyünün bir parçası olarak kaldığını doğruladı, ancak altına göre portföyünün çok küçük bir yüzdesinin kripto para birimine ayrıldığını belirtti. Dalio, kısa süre önce sarı metali diğer bütün seçeneklere göre üstün değer deposu olarak gördüğünü belirtmiş olduğu için bu durum şaşırtıcı değil.

Nakit: Çöp

İsviçre Davos’taki Dünya Ekonomik Forumu’nda nakit parayı “çöp” olarak adlandırmasıyla ünlenen Dalio, Sorkin’e hala sözlerinin arkasında durduğunu söyledi.

Dalio, doların tüm alternatiflerini “göz önünde bulundurmaya değer” olduğunu ve portföyü nakit para’dan başka alternatiflerle çeşitlendirilmesi gerektiğini tavsiye ediyor.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın