Mart 5, 2022

Dünyaca Ünlü Takım, Metaverse ve NFT Dünyasına Katılacağını Duyurdu!

İspanya ve Avrupa başta olmak üzere dünyanın her yerinde geniş bir hayran kitlesine sahip futbol takımı FC Barcelona, kripto para piyasasında metaverse ve NFT’lerin yükselişinden yararlanma planlarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Kulübün başkanı Joan Laporta, dünyanın dört bir yanındaki taraftarlardan daha fazla katılım sağlamak için tüm bu pazarlarda nasıl yer almak istediklerine ilişkin planları anlattı.

İspanya ve Avrupa’nın en etkili futbol kulüplerinden biri olarak kabul edilen FC Barcelona, ​​metaverse ve NFT’leri içeren yeni iş alanlarına genişleme niyetini açıkladı. Genişlemenin amacı, bu yeni teknolojilerin kullanımı yoluyla kulübün katılımını arttırmak olduğu açıklandı. Kulübün başkanı Joan Laporta, kulübün yapacağı yaklaşan hamleler hakkında şu sözleri kaydetti:

“Son zamanlarda, NFT ve metaverse gibi blok zinciri ürünlerine ve hizmetlerine olan ilgi arttı. Üyelerimize, taraftarlarımıza kulübün değeri ile uyum sağlayacak ve çok ilginç bir duygusal deneyim yaratacak dijital ürünler sunabilmemiz gerektiğine inanıyorum.”

Laporta ayrıca, kulübün konuyla ilgili daha fazla ayrıntı vermeden ilk NFT’sinin de yakında başlatmaya çalıştığını ekledi.

Teknoloji Yoluyla Genişleme Denemeleri

120 yılı aşkın bir geçmişe sahip bir kulüp olan FC Barcelona, ​​dünyanın dört bir yanındaki taraftarlardan gelir ve katılım sağlamak için bu yeni teknolojilerin tanıtımını şimdiden düşünmeye başladı. Laporta ayrıca, halihazırda mevcut olan ve Socios ile ortaklaşa verilen hayran tokenı yerine kulübün kendisi tarafından verilen bir kripto para biriminin piyasaya sürülme olasılığını da belli etti.

Kulüp, ekibin tüm görsel-işitsel tekliflerinin üretimini merkezileştirmek için Barca Studios’un lansmanı ile bu yeni yolu desteklemek için altyapıyı ve ayrıca ekibin iş akışına yeni teknolojiler eklemek için Barca İnovasyon Merkezi’ni inşa etmeye de başladı.

Laporta, ekibin ilgili kalmak için kesinlikle yeni teknolojilerle bağlantılı yeni ürünler ve hizmetler sunmak için genişlemeye odaklandığını belirtti.

“Büyüme için yeni fırsatlar yaratmak oldukça önemli ve bunları gerçekleştirmek istiyoruz. Hedefimiz şampiyonluklar kazanmak ve taraftarlarımızı mutlu etmek ama spor sektöründeki fırsatlardan da yararlanmak zorundayız. Bu bir yandan hayatta kalma meselesini oluşturuyor.”

Ağustos ayında yayınlanan bir rapora göre, Avrupa’daki büyük kulüpler, Socios platformundaki taraftar token akımı sayesinde toplu olarak 200 milyon dolara yakın gelir elde etti ve kulüpler bu tür varlıkların yaratılmasını karlı bir faaliyet olarak görüyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.