Ocak 10, 2021

Dünyaca Ünlü Ekonomi Yazarı: Dolar Zayıflayacak, Bitcoin Alın!

“Rich Dad, Poor Dad” isimli dünyaca ünlü kitabın yazarı Robert Kiyosaki, trader’lara ve yatırımcılara bir kez daha Bitcoin (BTC) satın almalarını tavsiye etti. Kiyosaki’ye göre, gelen Biden yönetimi büyük olasılıkla ofisteki ilk 100 günde daha fazla para basmaya başlayacak. Ayrıca, Başkan olarak seçilen Joe Biden’in, Janet Yellen’i Hazine Bakanı olarak aday göstereceğini ve böylece doları daha da zayıflatabilecek yeni bir dönemi başlatacağını düşünüyor. Kiyosaki tavsiyesinde “Altın gümüş Bitcoin satın alın.” ifadelerini kullandı.

Kiyosaki uzun süredir Bitcoin destekçisi ve sosyal medya hesaplarında sık sık konuyla ilgili tavsiyelerde bulunuyor, gençlerden Bitcoin ve altına yatırım yapmalarını istiyor. Bunun yanında  Kiyosaki iyi bir yatırımcının sevdiği şeylere para yatırması gerektiği tezini savunuyor. Tüm zamanların en iyi 10 kişisel finans kitabından biri olan “Rich Dad Poor Dad” ise, finansal okuryazarlık (finansal eğitim), finansal bağımsızlık ve varlıklara yatırım yaparak, gayrimenkul yatırımıyla zenginlik kazanmanın önemini savunan bir kitap.

Fiyat açısından, Bitcoin şu anda son üç gündür yatay hareket ediyor. Yazının kaleme alındığı sırada, Bitcoin 40.600 dolar’dan işlem görüyor ve Cumartesi gününün başından bu yana 38.700 dolar ile 41.400 dolar arasında hareket ediyor.

Bitcoin fiyat grafiğinde görülen yana doğru hareket, bir saatlik grafikte Bitcoin’in yükseliş momentumunun haftalık kapanış boyunca sürdürülmesi durumunda yukarı yönde çözülebilecek yükselen bir üçgen modeli yarattı. Aşağıda bu oluşumu görebilirsiniz.

Bunun yanında, yükselen üçgen modeli başarısız olursa, Bitcoin kısa vadeli destek sağlayan 35 bin dolar’lık fiyat alanıyla daha düşük seviyelere geri dönerek kısa bir düzeltmeye gidebilir.


Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?