Kasım 19, 2022

Dünya Kupası Öncesi Takip Etmeniz Gereken 3 Fan Token!


Son güncellenme : 20.11.2022 - 20:59

İspanya, Portekiz ve Brezilya milli takımlarının taraftar/fan token‘ları, Dünya Kupası öncesi yükselişe geçti. İşte yakından takip etmeniz gereken liste.

Katar’da düzenlenecek FIFA Dünya Kupası, kripto para ayı piyasasına rağmen fan token fiyatlarında bir artış var.

Fan token’lar, taraftarların favori takımlarının etkinliklerine ve hatta birtakım kararlarına katılma hakkı tanımakta. Bunun yanı sıra takımlar için yeni sponsorluk ve gelir fırsatı da yaratıyor.

İspanya Milli Futbol Takımı Fan Token (SNFT)

İspanya Milli Futbol Takımı Taraftar Token (SNFT), spor token’ı bölümünde en çok kazanan olarak kaydedildi. 0,20 dolarlık dip fiyattan yalnızca dokuz gün sonra %170 artışla 0,54 dolara ulaştı.

İspanya Milli Futbol Takımı Taraftar Tokenı (SNFT)

İspanya milli takımının performansı göz önünde bulundurulduğunda bu artışı tetiklemiş olma ihtimali var.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere teknik açıdan bakıldığında, SNFT, günlük göreli güç endeksinin (RSI) 70 olan aşırı alım eşiğinin altında, yaklaşık 58’de teyit ettiği gibi, nötr bir bölgede işlem görüyor.

SNFT, Dünya Kupası sırasında rallisini sürdürme potansiyeli gösteriyor ve fiyatı, İspanya Milli Futbol takımının performansını yansıtacaktır.

MEXC fan token analizi

Öte yandan, 0,538 dolarda yaşanacak bir geri çekilme, SNFT’nin yaklaşık %18 düşüşle 0,412 dolara doğru bir düzeltme görmesiyle sonuçlanabilir.

Brezilya Milli Futbol Takımı Fan Token (BFT)

Brezilya Milli Futbol Takımı Fan Token (BFT), kripto piyasasının ikinci favori fan token’ı oldu. Fiyat sadece dokuz günde %130 artarak 10 Kasım’da 0,45 dolardan 19 Kasım’da 1 doların üzerine çıktı.

Brezilya Milli Futbol Takımı Fan Token (BFT)

Brezilya ise bahis otoritelerince bu yılın en favori milli takımı. Göreceli güç endeksi de göz önünde bulundurulduğuda fiyatta yükseliş potansiyeli bulunuyor.

BFT, mevcut direnç seviyesi olan 1,05 doların üzerinde bir kırılmayı ve yaklaşık 1,16 dolarlık kısa vadeli yukarı hedefine ulaşmak isteyecektir. Brezilya 18 Aralık’ta Dünya Kupası’nı kazanırsa, bugünün fiyatından %25 artışla 1,31 dolara giden yolu açabilir ve uzun bir ralli sürdürebilir.

Tersine, bir geri çekilme, BFT’yi Ekim 2022 destek seviyesi olan 0,82 dolara doğru düşürebilir.

Portekiz Milli Takım Fan Token (POR)

Portekiz Milli Takım Fan Token (POR) ise 3,10 dolar düştükten dokuz gün sonra, 19 Kasım’da yaklaşık %100 artışla 6 dolara yükseldi. Bu, onu listede üçüncü sıraya taşıdı.

Portekiz milli takım analizi

Portekiz’in Dünya Kupası’nı kazanma ihtimali ise biraz düşük. Ancak yıldız isim Cristiano Ronaldo’nun muhtemelen son Dünya Kupası olacağı için ilgi arttı.

POR şimdi direnç olarak 6 doları test ediyor ve günlük RSI 64’e yakın, aşırı alım eşiğinin sadece altı puan altında. Söz konusu tavan fiyattan kesin bir geri çekilme, POR’un Eylül-Ekim 2022 destek seviyesi olan 4,80 dolar doğru bir düzeltme görmesine neden olabilir.

Tersine, Portekiz için Dünya Kupası’nda devam eden başarı, senaryoyu yükselişe çevirebilir ve POR’u 6 $’lık direncinin üzerine çıkararak 7dolar ve üzerine bir ralliyle sonuçlanabilir.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Coin Telegraph

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?