Aralık 7, 2020

Dünya Hükümetleri Kripto Düzenlemesi Konusunda Anlaştı

Dünyanın en büyük ekonomisine sahip 7 ülke liderinin bir araya geldiği G7 zirvesinde kripto düzenlemesi de masaya yatırıldı. Pek çok G7 üyesi de dahil olmak üzere çok sayıda ülke, kripto için daha fazla kural istediğini belirtti.

Dijital Varlık düzenlemesi 2020’de üzerine düşülen konulardan biri oldu ve aynı şekilde sıcaklığını sürdürdü. G7 zirvesi, sektörün devam eden bir düzenleme ihtiyacı olduğunu ortaya koydu.

Kovid-19 ve ekonomik konuların yanı sıra zirvedekiler, kripto varlıkların ve diğer dijital varlıkların gelişen peyzajına olan yanıtları tartıştı. Aynı zamanda grup, bunların yasadışı faaliyetler için kullanılmasını önleme çalışmalarını da konuştu.

ABD Hazine Bakanlığı, Pazartesi günü yaptığı basın açıklamasında şöyle konuştu:

“G7 genelinde dijital para birimlerini düzenleme konusunda güçlü bir destek var. bakanlar ve valiler, ekim ayında yayınlanan dijital ödemelerle ilgili g7 ortak bildirisine desteklerini tekrarladı.”

Toplantıya G7 üyelerinin yanı sıra Uluslararası Para Fonu, Finansal İstikrar Kurulu ve Dünya Bankası liderleri de katıldı. Toplantının ardından Almanya Maliye Bakanı, Facebook’un Diem varlığıyla ilgili endişelerini belirtti ve “koyun postuna bürünmüş bir kurt” şeklinde ifadeler kullandı.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?