Dubai, Bölgenin İlk KYC Blockchain Veri Paylaşım Platformuna Öncülük Ediyor

Dubai Uluslararası Finans Merkezi (DIFC), Mashreq Bank ile işbirliği içinde, bölgedeki ilk blockchain veri paylaşım platformunu başlattığını duyurdu.

Blockchain projesine “Müşterinizi Tanıyın” (KYC) adı verildi. Lisanslı işletmelere ve şirketlere mümkün olduğunca çabuk dijital banka hesapları açma konusunda yardımcı olmayı hedefliyor.

DIFC ve Mashreq’in belirli bir kullanım durumuna odaklanarak teknolojiden en iyi şekilde yararlanmak için stratejik bir karar aldıkları bildirildi. Kurumsal KYC bilgilerinin kalitesini ve bütünlüğünü arttırmayı ve banka hesaplarını açarken müşteri deneyiminin kalitesini geliştirmeyi amaçlıyor.

DIFC CEO’su Arif Amiri Konuyla ilgili yaptığı bir açıklamada şunları söyledi:

Emirates Blockchain Stratejisi 2021’e olan bağlılığımızın bir parçası olarak endüstri lideri finansal kurumlarla stratejik işbirliğine büyük önem veriyoruz.

DIFC, kurumsal lisans başvurusu sırasında KYC kaydını hazırlar ve müşteri onayını aldıktan sonra Mashreq ile blockchain aracılığıyla elektronik olarak paylaşılır. Bu da bir banka hesabı açma işlemini kolaylaştırır.

Kuruluşlar için bu tek KYC çözümlü ölçeklenebilir bir ekosistemdir. Ayrıca DIFC ve Mashreq’in üretim ayak izlerini takip ettiklerinde diğer benzer girişimlerle bağlantıyı destekler.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.