Dubai, Bölgenin İlk KYC Blockchain Veri Paylaşım Platformuna Öncülük Ediyor

0
296

Dubai Uluslararası Finans Merkezi (DIFC), Mashreq Bank ile işbirliği içinde, bölgedeki ilk blockchain veri paylaşım platformunu başlattığını duyurdu.

Blockchain projesine “Müşterinizi Tanıyın” (KYC) adı verildi. Lisanslı işletmelere ve şirketlere mümkün olduğunca çabuk dijital banka hesapları açma konusunda yardımcı olmayı hedefliyor.

DIFC ve Mashreq’in belirli bir kullanım durumuna odaklanarak teknolojiden en iyi şekilde yararlanmak için stratejik bir karar aldıkları bildirildi. Kurumsal KYC bilgilerinin kalitesini ve bütünlüğünü arttırmayı ve banka hesaplarını açarken müşteri deneyiminin kalitesini geliştirmeyi amaçlıyor.

DIFC CEO’su Arif Amiri Konuyla ilgili yaptığı bir açıklamada şunları söyledi:

Emirates Blockchain Stratejisi 2021’e olan bağlılığımızın bir parçası olarak endüstri lideri finansal kurumlarla stratejik işbirliğine büyük önem veriyoruz.

DIFC, kurumsal lisans başvurusu sırasında KYC kaydını hazırlar ve müşteri onayını aldıktan sonra Mashreq ile blockchain aracılığıyla elektronik olarak paylaşılır. Bu da bir banka hesabı açma işlemini kolaylaştırır.

Kuruluşlar için bu tek KYC çözümlü ölçeklenebilir bir ekosistemdir. Ayrıca DIFC ve Mashreq’in üretim ayak izlerini takip ettiklerinde diğer benzer girişimlerle bağlantıyı destekler.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın