DSX’in CEO’su Borsaya Kripto Para Ekleme Kriterlerinden Bahsetti

İngiltere merkezli kripto para platformu DSX, altı yıl boyunca çalışmaya devam etmesine rağmen, Ripple’ın XRP’sini yalnızca geçen yılın sonunda listeledi. Platform, uzun yıllardır diğer birkaç kripto para birimini destekledi. Ancak XRP’nin listelendiğini görmek firma için büyük gelişme oldu.

Coinfomania ile yaptığı röportajda konuşan DSX CEO’su Mike Rymanov, platformun aradığı tüm bilgi ve kriterlerden bahsetti.

İşte bazı önemli noktalar,

Rymanov’un sorduğu sorulardan biri, platforma bir kripto para eklenmeden önce nelere bakıldığıydı. Buna cevaben CEO, platforma XRP’yi ekledikten sonra, platforma yeni kripto para eklemenin, öncelikle bankacılık ilişkileri nedeniyle oldukça zor olduğunu söyledi.

“Örneğin, bankalar mahremiyet odaklı kripto paralarla çalışan borsaları desteklemekten çekinmektedir. Çünkü bu kripto para birimleri AML (müşteri tanıma) düzenlemelerine uymayı zorlaştırmaktadır. İngiltere hükümeti kripto para birimlerini döviz kripto paralar, güvenlikli kripto paralar ve stabilecoin’ler olarak sınıflandırdığından, DSX’in güvenilir olup olmadığını ve borsada kripto para birimleriyle ticaret hizmeti sunmak için gerekli onaylara sahip olup olmadığını değerlendirir.”

Son olarak, borsa, listeleme için düşünülen kripto para birimine yönelik tüketici talebini inceliyor ve ardından doğru sonuçları çıkarıyor.

Bu hafta Bitcoin fiyatındaki oynaklık göz önüne alındığında, Rymanov önde gelen kripto para birimi hakkında düşüncelerini de söyledi.

“Banka hesabınıza baktığınız anda, aslında paraya bakmıyorsunuz. Bankanın size karşı olan yükümlülüğüne bakıyorsunuz. Borcun kalitesi, bankanın kalitesine ve bankayı yöneten kişilere duyduğunuz güvene bağlı olarak değişir.
Bitcoin ortaya çıktığında, tüm bu kavramlar pencereden uçtu, teknolojiye güvenmelisiniz.”

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.