DSX’in CEO’su Borsaya Kripto Para Ekleme Kriterlerinden Bahsetti

0
531

İngiltere merkezli kripto para platformu DSX, altı yıl boyunca çalışmaya devam etmesine rağmen, Ripple’ın XRP’sini yalnızca geçen yılın sonunda listeledi. Platform, uzun yıllardır diğer birkaç kripto para birimini destekledi. Ancak XRP’nin listelendiğini görmek firma için büyük gelişme oldu.

Coinfomania ile yaptığı röportajda konuşan DSX CEO’su Mike Rymanov, platformun aradığı tüm bilgi ve kriterlerden bahsetti.

İşte bazı önemli noktalar,

Rymanov’un sorduğu sorulardan biri, platforma bir kripto para eklenmeden önce nelere bakıldığıydı. Buna cevaben CEO, platforma XRP’yi ekledikten sonra, platforma yeni kripto para eklemenin, öncelikle bankacılık ilişkileri nedeniyle oldukça zor olduğunu söyledi.

“Örneğin, bankalar mahremiyet odaklı kripto paralarla çalışan borsaları desteklemekten çekinmektedir. Çünkü bu kripto para birimleri AML (müşteri tanıma) düzenlemelerine uymayı zorlaştırmaktadır. İngiltere hükümeti kripto para birimlerini döviz kripto paralar, güvenlikli kripto paralar ve stabilecoin’ler olarak sınıflandırdığından, DSX’in güvenilir olup olmadığını ve borsada kripto para birimleriyle ticaret hizmeti sunmak için gerekli onaylara sahip olup olmadığını değerlendirir.”

Son olarak, borsa, listeleme için düşünülen kripto para birimine yönelik tüketici talebini inceliyor ve ardından doğru sonuçları çıkarıyor.

Bu hafta Bitcoin fiyatındaki oynaklık göz önüne alındığında, Rymanov önde gelen kripto para birimi hakkında düşüncelerini de söyledi.

“Banka hesabınıza baktığınız anda, aslında paraya bakmıyorsunuz. Bankanın size karşı olan yükümlülüğüne bakıyorsunuz. Borcun kalitesi, bankanın kalitesine ve bankayı yöneten kişilere duyduğunuz güvene bağlı olarak değişir.
Bitcoin ortaya çıktığında, tüm bu kavramlar pencereden uçtu, teknolojiye güvenmelisiniz.”

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın