Dow Jones, Tarihi Kayıp Yaşarken Bitcoin İstikrarlı

0
351

Bugün üç yıldan fazla bir süredir Dow Jones Sanayi Ortalaması ilk kez 20.000’in altına düştü. Ancak, son iki haftanın trendinden farklı olarak, kriptolar, hisse senetleri ile birlikte batmadı.

Dün gece, Başkan Donald Trump’ın koronavirüs pandemisinin neden olduğu gerileme ile mücadele etmek için tasarlanan 1 trilyon Dolar’lık bir kurtarma paketi açıklaması sonrasında stoklar yükselişe geçti. Planın bir kısmında bazı vergi ödemelerinin ertelendiğini ve Amerikan hane halklarına 1000 Dolar nakit ödeme olduğu görülüyor.

Ancak piyasalardan gelen bu iyimserlik kısa sürdü. Hazine Bakanı Steven Mnuchin Cumhuriyetçi milletvekillerine kriz sonucu işsizlik oranlarının yüzde 20’ye yükselebileceğini bildirdi.

Mnuchin daha sonra bunun, en kötü senaryonun “matematiksel bir örneği” olduğunu ve “bunun olmasına izin vermeyeceklerini” açıkladı.

Bu arada, kripto piyasası, nispeten istikrarlı kalmayı başardı. Bitcoin şu anda yaklaşık 5.250 Dolar civarında işlem görüyor. Ethereum’un fiyatı 117 Dolar ve Ripple’ın XRP’si 0.14 Dolar seviyesinde işlem görüyor. Son 24 saat içinde hepsi büyük ölçüde değişmedi.

Kripto endüstrisi için toplam piyasa değeri şu anda 148 milyar Dolar’dır. Bir önceki günden sadece 2 milyar Dolar daha az. Ancak piyasa istikrar kazanırken, birkaç hafta önce bulunduğu yere ulaşmak için hala uzun bir yol var. 7 Mart’tan bu yana, kripto piyasası, 110 milyar Dolar’dan fazla kaybetti.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın