Dow Jones, Tarihi Kayıp Yaşarken Bitcoin İstikrarlı

Bugün üç yıldan fazla bir süredir Dow Jones Sanayi Ortalaması ilk kez 20.000’in altına düştü. Ancak, son iki haftanın trendinden farklı olarak, kriptolar, hisse senetleri ile birlikte batmadı.

Dün gece, Başkan Donald Trump’ın koronavirüs pandemisinin neden olduğu gerileme ile mücadele etmek için tasarlanan 1 trilyon Dolar’lık bir kurtarma paketi açıklaması sonrasında stoklar yükselişe geçti. Planın bir kısmında bazı vergi ödemelerinin ertelendiğini ve Amerikan hane halklarına 1000 Dolar nakit ödeme olduğu görülüyor.

Ancak piyasalardan gelen bu iyimserlik kısa sürdü. Hazine Bakanı Steven Mnuchin Cumhuriyetçi milletvekillerine kriz sonucu işsizlik oranlarının yüzde 20’ye yükselebileceğini bildirdi.

Mnuchin daha sonra bunun, en kötü senaryonun “matematiksel bir örneği” olduğunu ve “bunun olmasına izin vermeyeceklerini” açıkladı.

Bu arada, kripto piyasası, nispeten istikrarlı kalmayı başardı. Bitcoin şu anda yaklaşık 5.250 Dolar civarında işlem görüyor. Ethereum’un fiyatı 117 Dolar ve Ripple’ın XRP’si 0.14 Dolar seviyesinde işlem görüyor. Son 24 saat içinde hepsi büyük ölçüde değişmedi.

Kripto endüstrisi için toplam piyasa değeri şu anda 148 milyar Dolar’dır. Bir önceki günden sadece 2 milyar Dolar daha az. Ancak piyasa istikrar kazanırken, birkaç hafta önce bulunduğu yere ulaşmak için hala uzun bir yol var. 7 Mart’tan bu yana, kripto piyasası, 110 milyar Dolar’dan fazla kaybetti.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.