Ocak 24, 2023

Bu Dört Kripto Sektörü 2023’ün Parlayan Yıldızları Olabilir!

Kripto para piyasası ekonomi ve finans dünyasında sık sık tartışılsa da aslında oldukça yeni bir alan. Bu nedenle birçok eksiği bulunmakta ve bu alandaki gelişmeler devam etmektedir. Bu eksikliği fark eden katılımcılar ise gelişmekte olan alanda yeni çözümlere erken yatırım yapmak ve kâr etmek istiyor. 2023 kripto alanında birçok yeniliğin beklendiği bir yıl bekliyor. İşte bu yıl takip edebileceğiniz dört ana sektör.

Kripto Ödeme Çözümleri

Kripto ödeme çözümleri temelde kripto ve itibari paralar arasındaki işlemleri kolaşlaştıran işletmelerdir. Çevrimiçi ödeme çözümlerinin kapasitesi ve kullanılabilirliği göz önünde bulundurularsa büyüme potansiyelinin oldukça yüksek olduğunu söylemek mümkün. Üstelik bu ödemeler yalnızca alışveriş işlemleriyle de sınırlı kalmadığı için bireysel ve kurumsal ödemelerde de birçok çözüm üretebilir.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere kripto ödeme endüstrisinin büyümesinin bir yolu, yeni banka kartlarının çıkarılmasıdır. Bu kartlar, karşı tarafın kripto ödemeler kabul etmemesine rağmen kriptoyla ödeme yapmasına yardımcı olabilir. Elbette bu tür ödemeleri alan çözümler yani POS çözümleri de alıyor.

Stabilcoin’ler

Stabilcoin‘ler, oynaklığı en aza indirmek için tasarlanmış bir kripto varlık türüdür.Fiat para birimleri, altın veya diğer kripto para birimleri gibi diğer dijital varlıklar tarafından desteklenen ödemeler ve tasarruflar için kullanılabilmektedirler

Oldukça volatil kripto varlıklara karşı sunulan stabilcoin’ler kısa sürede ilgi odağı haline gelmeyi başardı. Sıradan bir insan, yatırımlarının bir gecede değer kaybedeceği anlamına geliyorsa, Bitcoin ile bir şey satın almaya daha az istekli olabilir. Ancak bazı stabilcoin’lerin de geçmişte çöktüğü göz önüne alınacak olursa riskin tamamen sıfır olduğunu söylemek yanlış olacaktır.

Ancak bu konudaki en iyi örneklerden birisi de Tether (USDT) olarak ön plana çıkıyor. Şirket her bir varlığın birebir olarak ABD doları ile desteklendiğini iddia ediyor ve bu savlarını sık sık yineliyor.

Kripto Ticaret ve Takas Çözümleri

Kripto ticaret ve takas çözümlerinin en kritik aşamalardan birisi olduğunu söylemek hatalı olmayacaktır. Kripto para ticareti yapmayı tercih eden katılımcılar genellikle borsaları kullanma eğilimindedir. Birçok borsa itibari para ile alım/satım işlemlerine de izin verdiği için birçok farklı çözümü bir arada bulundurduğunu söylemek hatalı olmayacaktır.

DeFi Tabanlı Borç Verme Protokolleri

DeFi tabanlı borç verme, kripto para birimi gibi merkezi olmayan bir finansal araç kullanarak borç para vermektir. DeFi veya merkezi olmayan finans, kripto para birimi ve finans ile ilgili alanlarda blockchain teknolojisinin kullanımı için her şeyi kapsayan bir terimdir.

DeFi, kripto para birimleriyle borç para vermenin en popüler yollarından biri haline geldi. Süreç, borç verenleri borç alanlarla eşleştiren platformlardan borç almayı ve ardından kredilerine faiz ödemeyi içermektedir.

Kaynak : Fintechmode
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?