Şubat 17, 2024

Dördüncü Sürümünü Duyuran Altcoin Yeni Zirveleri Hedefleyerek Dikkat Çekti!


Uniswap Vakfı, UNI v4 sürümünü 2024 yılının 3. çeyreğinde piyasaya sürmeye yönelik geçici planını açıklayarak dikkat çekti.

Proje şu anda çekirdek kodun tamamlanması, test edilmesi, gaz optimizasyonu, güvenlik geliştirmeleri ve çevresel bileşenlerin son haline getirilmesini kapsayan ilk aşamanın devam ettiğini belirtti. İkinci aşamada hem kapsamlı mesleki denetimler hem de toplumun denetim yarışmalarına katılımı dahil olmak üzere kapsamlı denetimlerin gerçekleşmesi planlanmış durumda.

Uniswap son birkaç ay içinde faaliyetlerinde artış görmeye devam etti. Bu dönemde ağdaki günlük aktif kullanıcı sayısı %26,2 oranında artış kaydetti.

Ayrıca, aynı dönem protokol tarafından elde edilen ücretler %83 oranında artış kaydederek olumlu bir sinyal verdi. Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere artan ücretler sadece platformun gelirini desteklemekle kalmadı, aynı zamanda devam eden geliştirme için ek kaynak sağladı.

uniswap v4 sürümünüe hazırlanıyor

Bununla birlikte, Uniswap etrafındaki duyarlılık, artan MEV botları ve arbitraj işlemlerinden etkilenebilir.

MEV, Miner Extractable Value’nun kısaltmasıdır ve madencilerin bir bloktaki işlemleri kendilerine fayda sağlayacak şekilde yeniden sıralayarak ve dahil ederek elde edebilecekleri kârı ifade eder. MEV botları, madencilerin kârını maksimize etmek için işlem sırası ve yürütme sürecindeki fırsatlardan aktif olarak yararlanmaya çalışan otomatik sistemler veya algoritmalardır.

Arbitraj işlemleri ise aynı varlık için farklı platformlar ya da piyasalardaki fiyat farklılıklarından faydalanmayı içerir. Yatırımcılar bu fiyat farklılıklarından hızla faydalanmak için otomatik araçlar ya da botlar kullanır, varlığı daha ucuz olduğu yerden satın alır ve daha pahalı olduğu yerden satarak kâr elde eder.

Kaynak : AMB Crypto

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?