Doom Roubini Bitcoin’in Çok Daha Aşağı Düşmesi Gerektiğine İnanıyor

0

Nouriel Roubini Bitcoin’in çok daha aşağı düşmesini beklerken “Tether pump and dump şemalarının” onu ayakta tutacağına inanıyor. Peter Schiff ise Michael Saylor’un Bitcoin’in ABD’deki mülkler için bir tehdit olduğu konusundaki sözleriyle dalga geçti.

2008-2009’daki mortgage krizini tahmin etmesiyle tanınan ve Dr. Doom olarak da bilinen vokal Bitcoin eleştirmeni Nouriel Roubini, Bitcoin’in 30.000 doların altına düşüşünü ve BTC’nin gelecekteki hareketlerine ilişkin beklentilerindan bahsetmek için Twitter’da paylaşımda bulundu.

Bu arada, Bitcoin’in önde gelen bir başka düşmanı olan Peter Schiff, Bitcoin’in bir mülk biçimi olarak gayrimenkul için tehdit oluşturabileceği konusundaki argümanları üzerine soğuk bir su döktü.

“Temellere Bakarsak, Bitcoin Çok Daha Aşağılara Gitmeli”

En vokal Bitcoin düşmanlarından biri olan Roubini, Bitcoin’i yükselirken her zaman eleştirdi ve kripto düşerken bu durumun keyfini çıkardı.

Roubini son gelişmeler sonucu bir tweet yayınladı ve şu anda Bitcoin’in 30.000 dolar seviyesinin altına düşmesi nedeniyle, bu yıl Mart ayından sonra piyasaya giren tüm yeni yatırımcıların zarar gördüğünü söyledi.

Bu zarar durumu devam edecek gibi görünüyor çünkü  mevcut temellere bakılırsa önde gelen kripto para biriminin kesinlikle çok daha sert bir şekilde düşmesi gerektiğine inanıyor.

Bunun yanı sıra Dr. Doom, geçmişte gerçekleştiğini iddia ettiği gibi “Tether pump and dump şemasının” Bitcoin’in iyileşmesine yardımcı olup olmayacağını da merak ediyor.

“Bitcoin’in fiyatı 30.000 doların altına düştü. Kritik bir seviye, yani Mart 2021’den sonra pazara giren perakende enayilerin büyük çoğunluğu artık kırmızıda. Temel olarak, BTC’nin önemli ölçüde daha düşük bir fiyatta olması gerekiyor. Tek soru, Tether pump ve pump and dump* şemalarının önceki dönemlerde olduğu gibi BTC’yi desteklemeye devam edip etmeyeceği.”

* Fiyatı yapay olarak şişirmek için yatırımcıları bir coin’i almaya teşvik etmek ve daha sonra fiyat yüksekken kendi coin’lerini satmaya yönelik hileli uygulama.

Dr Doom, Tether Basılmasının BTC’yi Destekleyebileceğini İddia ediyor

Özellikle, bu yılın başlarında, Ocak ayının ilk haftasında, Bitcoin 29.000 dolarlık fiyat seviyesinin %15 altına düştüğünde, ardından 31.000 dolar seviyesinin üzerine hızlı bir geri dönüş yaptı.

O zamanlar Roubini, tam ölçekli Tether basımının devam etmesi sayesinde bu iyileşmenin mümkün olduğunu iddia etti. Ayrıca ABD ve küresel düzenleyicilerin yakında Bitcoin’i çökertmesini ve böylece bunun da bir kan banyosuna yol açmasını da dilemişti.

Peter Schiff, Yine Bitcoin’i Hedef Aldı

Bir başka Bitcoin düşmanı, Euro Pacific Capital CEO’su ve altın meraklısı Peter Schiff, Michael Saylor’un Bitcoin’in ABD’deki mülkler için bir tehdit olduğu konusundaki sözleriyle dalga geçti.

Natalie Brunell ile Coin Stories podcast’inin yakın tarihli bir bölümünde bundan bahseden Saylor, Bitcoin’in ABD hükümeti için bir tehdit değil, bunun yerine dijital bir mülk şekli olacağını ve bu nedenle MicroStrategy CEO’su, BTC’nin özellikle altın ve gayrimenkul olmak üzere mülk türleri için bir tehdit olduğunu belirtti.

Bitcoin müjdecisi Michael Saylor, Scott Melker’in podcast’inde Bitcoin’in ABD’de bir para birimi olmayacağını ve olmaması gerektiğini düşündüğünü de sözlerine ekledi.

Michael Saylor’un bu karşılaştırmaları kimsenin Bitcoin’i kiralayıp içinde yaşayamayacağını söyleyen Peter Schiff’i oldukça eğlendirdi:

“Bitcoin gayrimenkul için nasıl bir risk oluşturur? Bitcoin’de yaşamak mümkün mü? Bir Bitcoin’de tatil yapabilir misiniz? Yaşamak, tatil yapmak veya bir işi yürütmek için bir yere ihtiyacı olan birine kiralayabilir misiniz? Bitcoin sadece onu satın alacak kadar aptal olanlar için bir tehdittir.”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın