Eylül 29, 2023

DonAlt Analizi: Bu Altcoin Yatırımcılarına Yükseliş Sinyali Veriyor!


Önde gelen bir kripto para analisti, geçen hafta %13’ün üzerinde artış gösteren bir altcoin için yükseliş beklentisini dile getirdi.

DonAlt takma adıyla tanınan analiste göre, BCH’nin günlük grafiklerindeki teknik göstergeler, potansiyel bir yükseliş eğilimi işaret ediyor. Bu, BCH’nin önümüzdeki günlerde veya haftalarda daha yüksek fiyatlara doğru hareket etme olasılığının olduğunu gösteriyor.

“Eğer bir kırılma noktası gibi görünen daha düşük zaman dilimlerine giderseniz… 

Buradaki yapının bir nevi yükselen üçgene benzediğini görebilirsiniz, ona ne isim vermek isterseniz isteyin, gerçekten önemli değil… Gerçekten aklınızda bulundurmanız gereken veya işlem için önemli olan tek şey, bir düşük seviyeye ulaşması, bunu yeniden test etmesi ve şimdi aynı yüksek seviyelere higher low (bir önceki dip seviyeden daha yukarıda yeni dip seviye) oluşturması.” 

Analist yükseliş tezini geçersiz kılabilecek durumları da göz ardı etmiyor. DonAlt’a göre 200 ya da 180 doların altına düşüş altcoin için yükseliş hareketini geçersiz kılacaktır, DonAlt özellikle 180 doların altını çiziyor.

Öte yandan DonAlt, BCH’nin yanı sıra diğer altcoin’lerin fiyat hareketlerinin de genellikle Bitcoin’e bağlı olduğunu belirtiyor. Bu, Bitcoin’in fiyatında yaşanan büyük değişikliklerin altcoin’ler üzerinde genellikle önemli etkiler yarattığı anlamına gelir. Dolayısıyla, Bitcoin’in fiyatı yükseldiğinde, altcoin’lerin de genellikle yükseliş yaşadığı görülürken, Bitcoin’in fiyatı düştüğünde altcoin’lerin de değer kaybettiği sıkça gözlemlenir.

 “Altcoinlerle sorunum, Bitcoin Cash yatırımımla ilgili düşündüren şu, Bitcoin’e bakıyorum ve ‘eğer bu aşağı yönlü kırılırsa, sanki bu düşerse, ben de mahvolurum ve altcoin’lerdeki diğer herkes de mahvolur.’” 

Bitcoin Cash, basın zamanında 238 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?