Haziran 18, 2020

Donald Trump’ın Bitcoin Talimatı: Peşini Bırakma!

Eski ulusal güvenlik danışmanı John Bolton’un “Olayın Gerçekleştiği Oda- The Room Where It Happened” adlı kitabında dikkat çekici bir detay ortaya çıktı. Kitaba göre ABD Başkanı Donald Trump 2018 yılında, Hazine Bakanı Steve Mnuchin’e “Bitcoin’in peşini bırakma” diyerek takip etme talimatı verdi.

Kitabın geniş bir kopyasına sahip Washington Examiner’in raporunda ayrıca, Trump yönetiminin kripto para birimlerine karşı şüphecilik geçmişine de yer verildi.

Söz konusu kitabın davalık olduğunu da söylememiz gerek. ABD Adalet Bakanlığı tarafından Washington DC Bölge Mahkemesinde salı günü açılan davada, Bolton’ın kitabının, “ulusal güvenliği tehlikeye atabilecek derecede devletin gizli bilgilerini içerdiği” söylendi. Bakanlık, 23 Haziran’da resmen satışa sunulacak olan kitabın dağıtılmasının durdurulmasını talep etti.

Donald Trump ve Bitcoin

Bilmeyenler için Trump, Temmuz 2019’da yaptığı açıklamada kripto paralar ile ilgili düşüncelerini net bir şekilde ortaya koymuştu. Kendisi Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda “Bitcoin‘i ve diğer kripto paraları sevmiyorum. Bunlar para değil ve değerleri çok volatil ve bir dayanağı yok. Düzenlemeye tabi olmayan kripto varlıklar yasa dışı davranışlara olanak verebilir. Bunların arasında uyuşturucu ticaret ve diğer yasa dışı faaliyetler de var.” ifadelerini kullanmıştı.

Bunun yanında güncel olarak Trump, ikinci dönemi için SEC yetkilisi Hester Peirce de dahil olmak üzere komiteye birçok Bitcoin dostu personel atadı.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?