Dolaşımdaki Ethereum Arzının %90’ı Kâr Durumunda!

İkinci büyük kripto para birimi olan Ethereum, yatırımcıların ilgisini çekmeye devam ediyor. Geçtiğimiz iki hafta boyunca ETH’nin değeri konsolidasyondan çıktı ve yükseliş trendine girdi. Büyük bir düşüş, kripto paranın hareketini geçici olarak bozduğu için, yazının kaleme alındığı sırada 395.90 dolardan işlem görüyor.

MVRV, bir kripto varlığının piyasa değerinin, piyasa üstlerini ve diplerini ölçmek için kullanılabilen, kârlılık oranını belirten bir metriktir. Santiment’in MVRV analizine göre, ETH alıcıları için 30 günlük getiri 14 Şubat’tan beri en yüksek seviyedeyken, 90 günlük getiriler de 18 Şubat’tan beri yüksek seviyede.

Bunun yanında Glassnode tarafından farklı bir araştırmaya göre; dolaşımdaki ETH tokenlarının %90’ından fazlası kar durumunda. Glassnode’un Twitter üzerinden yaptığı açıklama şu şekilde:

“Dolaşan ETH arzının %90’ından fazlası şu anda kar durumunda, yani mevcut fiyat, kripto paraların son taşındığı tarihteki fiyatla karşılaştırıldığında daha yüksek. Bu seviyeyi son gördüğümüzde Şubat 2018’de ETH fiyatı 925 dolar’dı.”

Sonuç olarak ETH’lerin yüzde 90’ının şu anki fiyatı, en son kullanıldığı tarihteki fiyatından daha yüksek.

Ethereum özellikle son günlerdeki fiyat artışıyla, yatırımcılarının yüzünü güldürmeyi başardı. ETH 2.0 güncellemesinin tamamlanmasıyla fiyatın yeni rekor seviyelere ulaşacağı düşünülüyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.