Temmuz 29, 2020

Dolaşımdaki Bitcoin Arzının %93’ü Kâr Durumunda!

Onchain verileri, Bitcoin’in 11.000 doların üzerindeki kırılmasının, dolaşımdaki arzın %93’ünü kâr durumuna getirdiğini gösteriyor. Buna ek olarak, yedi günlük metrikler, Bitcoin’in “gerçekleşen fiyatının” 12 Mart’taki en düşük seviyeden toparlandığını gösteriyor.

Araştırma ve analiz firması Glassnode, Bitcoin (BTC) fiyatı 11.000 dolar aralığının üzerinde olduğunda, dolaşımdaki Bitcoin’in %93’ünün kârlı hale geldiğini ortaya koydu. Yayınlandığı tarihte, fiyat Salı günü birkaç kez 11 bin dolar aralığının altına düştüğü için BTC bu ivmeyi sürdürmek amacıyla mücadele ediyor.

Salı günü başlayan artış, Twitter’da detaylandırılan Glassnode onchain kârlarında iyi bir sıçramaya yol açtı. Twitter üzerinden şu açıklama yapıldı:

“BTC’nin 11.000 doların üzerindeki kırılması, onchain arzında karda keskin bir artışa yol açtı. Şu anda, dolaşımdaki bitcoin arzının neredeyse %93’ü kâr durumundadır – bir yıl içinde en yüksek seviye”

Dahası, Bitcoin 12 Mart Pazar Günü’nden çıktı. Veriler, kripto varlığının “gerçekleşen fiyatının” Kara Perşembe gününün trendini tersine çevirdiğini gösteriyor.

Bu istatistiklere ek olarak, Bitcoin’i uzun vadeli elde tutma oranının yeni bir zirveye ulaştığı ortaya çıktı. Kevin Rooke Pazartesi günü 11.000 Twitter takipçisine verdiği demeçte, “Bitcoin arzının %62’si (11.400.000 BTC) en az bir yıl içinde taşınmadı.” açıklamasını yaptı.

Ayrıca, Lookintobitcoin web portalından BTC “kârlı günler” istatistikleri, kripto varlığının kullanım ömrünün %97’sinden fazlasında kârlı olduğunu gösteriyor.

Bu verilerin önde gelen kripto adına iyi birer işaret olduğunu söyleyebiliriz.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?