Eylül 11, 2019

Dolar Kurunda Hareketli Dakikalar!

Dolar kuru Türkiye saati ile 16.00’da 5.76 TL civarında seyrediyor. Geçtiğimiz hafta 5.65 seviyesine kadar gerileyen dolar kuru, S400 meselesinin tekrar gündeme gelmesinden dolayı yukarı yönlü bir harekete başladı. Bunun yanı sıra Perşembe günü toplanacak Para Politikası Kurulu dolarda hareketli saatlerin yaşanmasina etkide bulundu. Dolar kuru bu hareketler sonrasında 5.80 seviyesine dayandı.

 

Öğleden sonra ise dolar kuru bir miktar gevşemeye başladı. Bu gevşeme ile beraber dolar kuru 5.76 seviyesine kadar geriledi.

Hafta içinde ülkemizde döviz kurunu etkileyecek bir kaç önemli gelişme mevcut. Avrupa Merkez Bankası yarın bir toplantı gerçekleştirecek. Bu toplantıda ekonomistler faiz indirimini hamlesinin gelmesini muhtemel görüyor.

Bunun yanı sıra ise ülkemizde de yarın TCMB bir toplantı gerçekleştirecek. Para kurulunun yapacağı toplantıda uzmanlar politika faizinin düşürülmesini muhtemel görüyor. Bu konuda Anadolu haber ajansının yaptığı bir anketi sizlerle paylaşalım.

AA Finans’ın Para Politikası Kurulu Beklenti Anketi’ne katılan 18 ekonomist politika faizinde indirim bekliyor.

Buna göre, ankete katılan ekonomistlerin politika faizine (bir hafta vadeli repo ihale faiz oranı) ilişkin indirim beklentilerinin medyanı 250 baz puan oldu. Bütün ekonomistler faiz indirimi beklerken, tahminler en düşük 175, en yüksek 375 baz puan indirim arasında yer aldı

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?