Şubat 25, 2023

Dolandırıcılar İş Başında: Ünlü Meme Coin’i Kullanıyorlar!

BabyDogeCoin yakın zamanda attığı bir tweet’te sosyal medyada dolaşan airdrop söylentilerini yalanladı. Ekip, takipçilerini ödül verdiğini iddia eden dolandırıcı hesaplara karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Neler olmuştu?: Twitter kullanıcısı Amit Kumar Singh, BabyDogeCoin’den bir aldatmaca gibi görünen bir airdrop duyurusunun doğruluğunu teyit etmesini istemişti. Buna karşılık resmi Twitter hesabı airdrop söylentilerini “Sahte” olarak tanımladı.

Singh, BabyDogeCoin ekibine yanıtları için teşekkür etti. Bununla da yetinmeyen kullanıcı diğer takipçilerini dolandırıcılık hesaplarına karşı dikkatli olmaya çağırdı.

Singh, “Airdrop veya ödül iddiasında bulunan dolandırıcılara karşı dikkatli olun” uyarısını yaymak için paylaşımlar yapıyor.

Her zaman doğrulanmış orijinal hesapları takip edin ve dolandırıcı hesapları takibi bırakın.

babydogecoin

BabyDogeCoin ekibinden gelen bu duyuru kripto para dünyasının en önemli detaylarından birisini ön plana çıkarıyor. Özellikle kısa sürede yüksek gelir vadeden hesaplar ve projelerin arkasında genelde bu tür dolandırıcıların olduğunu söylemek hatalı olmayacaktır. Özellikle değeri çok yüksek olmayan meme coin benzeri varlıkları airdrop ile dağıttığını iddia eden hesaplar da artıyor. Bu hesapların amacı kullanıcıların cüzdan bilgilerine ulaşarak içlerindeki varlıkların tamamını çalmak.

Dolandırıcılar genellikle sahte hesaplar ve yanıltıcı bilgiler kullanarak insanları kripto paralarını vermeleri için kandırıyor. Herhangi bir yatırım yapmadan önce teyitli hesapları takip etmek kritik. Üstelik teyitli hesapları günümüzde satın almak da kolay olduğundan sıkı bir araştırma çok daha kritik.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : U.Today
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?