Şubat 18, 2020

Dolandırıcılar Bu Sefer Google AdSense ile Bitcoin Talep Etti

Google AdSense’e hizmet veren web sitelerini hedefleyen ve saldırıların önlenmesi karşılığında Bitcoin talep eden yeni bir dolandırıcılık ortaya çıktı. Dolandırıcılara göre bu saldırı, hedeflenen kullanıcıların AdSense hesabının askıya alınmasına veya yasaklanmasına neden olacak.

Konuyla ilgili atılan bir tweet’te durum şöyle açıklandı;

“Ödeme yapın veya Google’ın reklamlarınızı yasaklamasını sağlayacağız” e-posta tabanlı dolandırıcılık, Web sitelerini önemsiz reklam tıklamalarıyla doldurmakla tehdit ediyor. Google’ın otomatik dolandırıcılık algılama sistemlerini sitenin AdSense hesabını sınırlamaya veya yasaklamaya zorluyor.

Güvenlik soruşturması ve haber blogu KrebsOnSecurity, birkaç web sitesi sahibi bu mesajı aldıktan sonra ilk olarak 17 Şubat’ta e-posta tabanlı kötü amaçlı programı bildirdi.

Siber saldırganlar saldırılarının durdurulması için Bitcoin ile 5.000 Dolar istiyorlar. İletiyi KrebsOnSecurity ile paylaşan web sitesi sahibi, AdSense istatistiklerindeki geçersiz trafiğin önemli ölçüde arttığını söyledi. Google durumdan, dolandırıcıların, reklamlarına geçersiz trafik göndererek yayıncılara karşı yaptırım işlemlerini tetiklemeye çalıştığı klasik bir sabotaj tehdidi olarak bahsetti.

Google Kripto Paraları Desteklemiyor mu?

Kötü amaçlı saldırı ile ilgili haberler, Google’ın reklamlarla ilgili prosedürleri daha katı hale getirdikten kısa bir süre sonra geldi. Yakın zamanda, Google, kripto para birimi ve merkeziyetsizlik konusundaki düşmanlığını ifade etti. Haziran 2018’de, kripto paralarla ilgili reklamları yasaklayacağını ve Finansal Hizmetler politikasında bir güncelleme yaptığını açıkladı. Son zamanlarda, reklam platformu için kara listeye Ethereum’u (ETH) içeren anahtar kelimeleri de koydu.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?