Dolandırıcılar Bu Sefer Google AdSense ile Bitcoin Talep Etti

0
311

Google AdSense’e hizmet veren web sitelerini hedefleyen ve saldırıların önlenmesi karşılığında Bitcoin talep eden yeni bir dolandırıcılık ortaya çıktı. Dolandırıcılara göre bu saldırı, hedeflenen kullanıcıların AdSense hesabının askıya alınmasına veya yasaklanmasına neden olacak.

Konuyla ilgili atılan bir tweet’te durum şöyle açıklandı;

“Ödeme yapın veya Google’ın reklamlarınızı yasaklamasını sağlayacağız” e-posta tabanlı dolandırıcılık, Web sitelerini önemsiz reklam tıklamalarıyla doldurmakla tehdit ediyor. Google’ın otomatik dolandırıcılık algılama sistemlerini sitenin AdSense hesabını sınırlamaya veya yasaklamaya zorluyor.

Güvenlik soruşturması ve haber blogu KrebsOnSecurity, birkaç web sitesi sahibi bu mesajı aldıktan sonra ilk olarak 17 Şubat’ta e-posta tabanlı kötü amaçlı programı bildirdi.

Siber saldırganlar saldırılarının durdurulması için Bitcoin ile 5.000 Dolar istiyorlar. İletiyi KrebsOnSecurity ile paylaşan web sitesi sahibi, AdSense istatistiklerindeki geçersiz trafiğin önemli ölçüde arttığını söyledi. Google durumdan, dolandırıcıların, reklamlarına geçersiz trafik göndererek yayıncılara karşı yaptırım işlemlerini tetiklemeye çalıştığı klasik bir sabotaj tehdidi olarak bahsetti.

Google Kripto Paraları Desteklemiyor mu?

Kötü amaçlı saldırı ile ilgili haberler, Google’ın reklamlarla ilgili prosedürleri daha katı hale getirdikten kısa bir süre sonra geldi. Yakın zamanda, Google, kripto para birimi ve merkeziyetsizlik konusundaki düşmanlığını ifade etti. Haziran 2018’de, kripto paralarla ilgili reklamları yasaklayacağını ve Finansal Hizmetler politikasında bir güncelleme yaptığını açıkladı. Son zamanlarda, reklam platformu için kara listeye Ethereum’u (ETH) içeren anahtar kelimeleri de koydu.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın